خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/10 07:36:00
سرویس صحن
با اخطار قانون اساسی نادران صورت گرفت

حذف عبارت دفاتر پستی از طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولتی و غیردولتی

**با اخطار قانون اساسی نادران، عبارت «دفاتر پستی» از طرح یک فوریتی دفاتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش عمومی غیردولتی به دلیل مغایرت با سیاستهای کلی اصل ۴۴ حذف شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز چهارشنبه 7 مهرماه "الیاس نادران" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در اخطار قانون اساسی با اشاره به اصل 110 و 44 قانون اساسی اظهار داشت: محور بحث گزارش کمیسیون اجتماعی درخصوص طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش عمومی غیردولتی، بحث دفاتر پستی است و این که چه تعداد از افراد در آنجا شاغل هستند و اینکه این دفاتر را باید فعالتر کرد.

وی افزود: دفاتر پستی اساسا دولتی هستند، اما آنچه طراحان در این طرح پیشنهاد کردند، غیردولتی کردن مدیریت دفاتر پیشخوان است.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: بنابراین گزارش که داده شده و آنچه کمیسیون تصویب کرده این مساله خلاف سیاستهای کلی اصل 44 که کاهش تصدی های دولتی است عمل شده است.

نادران با بیان این که آنچه در گزارش آمده خلاف واقع است گفت: در طرح طراحان نه بحث دفاتر پستی بوده است و نه تقویت دفاتر پستی با مدیریت فعلی مطرح بوده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نادران با وارد دانستن این اخطار اظهار داشت: اخطار آقای نادران در مورد دفاتر پستی درست است زیرا این مساله موجب گسترش بخش های دولتی می شود که خلاف سیاستهای کلی اصل 44 است.

به گزارش خانه ملت، در ادامه اخطار قانون اساسی نادران به رای گذاشته شد و نمایندگان نیز با 146 رای موافق، 37 رای مخالف و 10 رای ممتنع اخطار را وارد دانستند و عبارت «دفاتر پستی» به دلیل مغایرت با سیاستهای کلی اصل 44 از ماده واحده این طرح حذف شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet