خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 07:44:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس صورت گرفت؛

الزام دستگاه‌های اجرایی به ارائه کلیه خدمات خود به دفاتر پیشخوان

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی موظف شدند، کلیه خدمات باجه ای و الکترونیکی قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود را به دفاتر پیشخوان خدمات که توسط بخش غیردولتی، ایجاد و مدیریت می شوند واگذار نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روزـ  چهارشنبه ـ مجلس کلیات و جزئیات طرح یک فوریتی دفاتر پیشخوان خدمات دولتی و بخش عمومی غیردولتی را بررسی کردند که کلیات این طرح را با 135 رای موافق، 24 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان جزئیات این طرح را نیز با 139 رای موافق، 12 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

براساس این مصوبه نمایندگان، کلیه دستگاه های اجرایی، نهادهای انقلابی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موظفند کلیه خدمات باجه ای و الکترونیکی قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت توسط بخش غیردولتی، ایجاد و مدیریت می شوند واگذار نمایند.

براساس تبصره 1 این طرح ایجاد دفاتر و واحدهای کاری جدید برای این خدمات ممنوع است.

همچنین براساس تبصره 2 این طرح کلیه دفاتر دائر فعلی باید به دفاتر پیشخوان دولت تغییر یابند و دفاتر جدید در قالب این ماده واحده تاسیس می گردند.

تبصره 3 این طرح هم می افزاید: آئین نامه اجرایی این قانون ظرف دو ماه پس از تصویب با پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیات وزیران می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet