هدر موبایل
1389/07/10 08:00:00
سرویس صحن

مجلس با کلیات طرح اصلاح الگوی مصرف موافقت کرد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه ـ مجلس کلیات طرح مذکور را با 144 رای موافق، 20 رای مخالف و 20 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند. یک فوریت این طرح 84 ماده ای در جلسه علنی 17 آذرماه 1388 از تصویب نمایندگان مجلس گذشته بود.

طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی با 26 امضا پس از آن ارائه شد که مقام معظم رهبری سال 88 را به نام سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری کردند.

نمایندگان بنابراین برای اقدام عملی در راستای تحقق منویات رهبری طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را به منظور کاهش هزینه های اقتصادی و بهبود رفاه اجتماعی و همچنین افزایش بهره وری از انرژی، صیانت از ذخایر خدادادی و کمک به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست ارائه دادند.

در صورت تصویب نهایی این طرح، کاربرد انواع انرژی هایی که در کشور تولید، وارد و مصرف می شود، به گونه ای که بدون کاستن از سطح تولید ملی و رفاه اجتماعی، از اتلاف انرژی از نقطه تولید تا پایان مصرف جلوگیری نماید و افزایش بازدهی و بهره وری، استفاده اقتصادی از انرژی، بهره برداری بهتر، کمک به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست را باعث شود، براساس این قانون مدیریت و بهینه سازی می گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet