هفته دفاع مقدس
1389/07/10 08:09:00
سرویس صحن
ابطحی در موافقت با یک فوریت استفساریه ماده 13 قانون حمایت از آزادگان:

قانون حمایت از آزادگان باید به نفع آنها تفسیر شود

**عضو کمیسیون فرهنگی در موافقت با یک فوریت استفساریه ماده ۱۳ قانون حمایت از آزادگان با تاکید بر این که این قانون باید به نفع آزادگان تفسیر شود خاطرنشان ساخت: این استفساریه در جهت شفاف‌سازی قانون و عدم برداشت سلیقه‌ای که بعضا به ضرر آزادگان است ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه 7 مهرماه "سیدمحمدجواد ابطحی" نماینده خمینی شهر یکی از طراحان طرح یک فوریتی استفساریه ماده 13 قانون حمایت از آزادگان درخصوص اهمیت و فوریت این استفساریه اظهار داشت: در ماده 13 قانون حمایت از آزادگان مصوب 69 دستگاهها و نهادها  موظف شده اندکه مدت اسارت را برای همه آزادگان که بعد یا قبل اسارت در آن دستگاه شاغل بوده اند را با تمایل آنها به ازای هر سال، 2 سال خدمت رسمی محاسبه کنند.

وی افزود: متاسفانه بعضی از دستگاهها این قانون رابه شیوه خاص خود و به صورت سلیقه ای تفسیر می کنند و عنوان می کنند این قانون درخصوص دوران بازنشستگی است و ربطی به دوران اسارت ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان این که این قانون در جهت حمایت از آزادگان به تصویب رسیده است گفت: بنابراین از نظر حقوقی باید قانون را به نفع آزادگان تفسیر کنیم نه اینکه آنها را از حق و حقوقشان محروم کنیم.

ابطحی با تاکید بر این که این استفساریه به معنای قانونگذاری جدید نیست خاطرنشان ساخت: یک فوریت این استفساریه در جهت شفاف سازی قانون عدم برداشت سلیقه ای که بعضا به زیان آزادگان است ارائه شده است.

وی ادامه داد: براساس این یک فوریت ماده 13 قانون حمایت از آزادگان مصوب 69 شامل حقوق و مزایای همه آزادگان اعم از ارتش، سپاهی و بسیجی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet