شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/10 08:48:00
سرویس صحن
لاریجانی:

ریشه انحراف بسیاری از جریانات، فاصله گرفتن از تفکر امام بود

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مساله دفاع مقدس فقط در مکتب امام (ره) قابل حل بود و اگر به تفکر امام تمسک نمی کردیم نمی‌توانستیم در دفاع مقدس در برابر هجوم شرق و غرب دوام بیاوریم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه 7 مهر ماه با حضور در اولین یادواره هشت تن از سرداران و 260 شهید شهرستان ملارد به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

رئیس مجلس در ابتدای سخنرانی خود در این مراسم با تشکر از کسانی که این مراسم را برای پاسداشت یاد شهدا برپا کرده اند، گفت: دفاع مقدس حادثه کوچکی نبود، مساله ای بسیار جدی بود که فقط در مکتب امام (ره) قابل حل بود و اگر به تفکر امام تمسک نمی کردیم نمی توانستیم در دفاع مقدس در برابر هجوم شرق و غرب دوام بیاوریم.

لاریجانی با بیان این مطلب که باید جوانان را از دلایل استقامت و پایداری ایثارگران در دفاع مقدس آگاه کنیم به سخنان حصرت محمد (ص) اشاره کرد و گفت: بالای هر نیکی یک خوبی دیگر است تا وقتی که در راه خدا شهید شود وقتی که در راه خدا شهید شد چیزی بالاتر از آن وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب که شهادت بالاترین مرحله خوبی ها در مکتب اسلام است گفت: مکتبی که امام نیز می گوید نقطه کانونی آن مساله جهاد بود چرا که جهاد هم بصیرت برای انسان به وجود می آورد و هم برای جامعه ایجاد استقلال می کند و در برابر ذلت آن جامعه سپر می شود .

رئیس مجلس با تاکید بر اهمیت جهاد افزود: اینکه امام (ره)فرمودند از خدا می خواهیم شهادت را از ملت ما نگیرد دقیقا برای همین خاطر بود که جهاد و شهادت هم بصیرت فردی و هم عزتمندی جامعه را به دنبال دارد.

لاریجانی با بیان این مطلب که فرهنگ دینی و پیروی از روحانیت یکی از دلایل پیروزی در جنگ بود گفت: جریاناتی که دچار انحراف شدند گروه هایی بودند که از اسلام ناب محمدی و تفکر حضرت امام فاصله گرفتند و ریشه این گروهها اغلب در افرادی بود که سعی داشتند تفکر اسلامی را با مارکسیسم آغشته کنند.

وی همچنین افزود: امروز هم گاهی حرفهای شبیه به آن دوران شنیده می شود که این جای تاسف دارد.

لاریجانی با بیان این مطلب که عده ای از این افراد که دچار انحراف شده بودند به خارج از مرزهای ایران رفته و در کنار صدام قرار گرفته اند گفت: تمام این انحرافها ناشی از انحراف در تفکرات ناب اسلامی و دور شدن از اندیشه های امام است.

رئیس مجلس با انتقاد از برخی افراد که سعی در تفکیک مرجعیت و ولایت فقیه از یکدیگر دارند گفت: تاسف آور است که عده ای در خارج از کشور می گویند ما مراجع شیعه را قبول داریم و ولایت فقیه را قبول نداریم و عده ای در داخل می گویند ولایت فقیه را قبول داریم و مرجعیت را قبول نداریم که هر دو دروغ می گویند اینها حرفهای انحرافی است و نباید اجازه تسری آنها را بدهیم.

وی با بیان این مطلب که عدالت یک رکن اساسی انقلاب اسلامی به سخن حضرت امام اشاره کرد و گفت: امام فرمودند من موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی دهم و این اندیشه امام بود که باعث قیام مردم در برابر ظلم، بی عدالتی و فساد موجود در زمان طاغوت شد.

لاریجانی با بیان این مطلب که سمت گیری نظام باید به سمت رفع محرومیت باشد گفت: ما نمی گوییم ثروتمند در کشور وجود نداشته باشد اما این ثروت باید در راه تولید قرار گیرد و نظام نیز باید برای حل مشکلات محرومان برنامه ریزی کند.

رئیس مجلس با انتقاد از برخی افراد که با سخنان خود ایجاد مناقشه می کنند گفت: زمان فعلی زمان مناسبی برای مناقشه نیست و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید دارند که باید به مسایل اصلی کشور توجه داشت که این مسائل اصلی عبارتند از ایستادگی در برابر ظلم غربی ها و ایجاد فضای تولید و کسب و کار در کشور برای حل مشکل اشتغال جوانان.

لاریجانی با بیان این مطلب که تمرکز دولت باید برای ایجاد شغل در کشور باشد گفت: مسایل حاشیه ای مساله اول کشور ما نیست، و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید می کنند باید بر مسائل اساسی توجه بیشتری صورت گیرد.

رئیس مجلس در ادامه به نقش آمریکاییها و دشمنی مداوم با مردم ایران اشاره کرد و گفت: در زمانی که جنگ آغاز شد آمریکایی ها با تمام قوا از صدام حمایت کردند و او را تحریک کردند تا حقوق ملت ایران را زیر پا بگذارد و تا زمانی که عراق در جنگ پیش رو بود صحبتی از صلح و پایان جنگ نمی کردند.

لاریجانی همچنین افزود: در زمان جنگ،رئیس وقت سازمان ملل دشمنی علنی خود را با کشور ایران آشکار کرده و گفت: من نمی توانم بایستم و نگاه کنم که یک کشور با تفکر اسلامی رشد کند.

وی در ادامه به نقش جانبدارانه سازمان ملل در جنگ ایران و عراق اشاره کرد و گفت: بعد از آزادسازی خرمشهر آنها طرح صلح را آغاز کردند که تا قبل از آن و در قطعنامه های قبلی این موضوع مطرح نبود.

لاریجانی همچنین به رویه دوگانه غرب و استفاده از سیاست چماق و هویج اشاره کرد و گفت: غربی ها همانطور که در جنگ از این بازی سیاسی استفاده کردند امروز نیز در مسائل هسته ای همین بازی را تکرار می کنند.

رئیس مجلس با بیان این مطلب که بخش مذاکره هنرپیشگی سیاسی است گفت: مذاکراتی که آمریکا می خواهد نتیجه اش مشخص است و مشابه مساله ایران را در مورد فلسطین شاهد هستیم.

لاریجانی با بیان این که هدف غربی ها از این بازی های سیاسی مذاکره نیست گفت: اگر قصدشان مذاکره بود چرا علیه ما قطعنامه صادر کردند.

 وی همچنین افزود: با صدور قطعنامه علیه ایران اشتباه بزرگی می کنند چرا که روز به روز ملت ایران را به ایستادگی در برابر خود متحد می کند.

لاریجانی با تاکید بر پیگیری حقوق هسته ای ایران گفت: ملت ایران از مساله هسته ای مثل مساله دفاع مقدس صیانت می کند و غرب باید بداند که ایرانیان با تشرهای آنان از راه خود برنخواهند گشت.

رئیس مجلس در ادامه با انتقاد از تحریم گفت: تحریم یعنی ظلم به ملت ایران و این برای اوباما خجالت آور است که از یک طرف پشت تحریم های ایران می ایستد و از طرف دیگر می گوید ما دوست ملت ایران هستیم.

وی همچنین افزود: تحریم های آمریکا برای به ستوه آوردن ملت ایران بود غافل از این که ملت ایران همواره پشتیبان نظام است و با این فشارهای اقتصادی سیاسی خللی در اراده مردم ایران به وجود نخواهد آمد.

رئیس مجلس با بیان این که راههای مقابله با تحریم ها اندیشیده خواهد شد گفت: ملت ایران اهداف غرب از تحریم ها را خنثی خواهد کرد چرا که این گونه تحریم ها و فشارها برای ملت ایران تازگی ندارد و این فشارها وحدت کشور را و پیوستگی مردم را حول ولایت فقیه قوی تر خواهد کرد.

لاریجانی افزود: تحریم ها باعث حرکت ما به سمت تولید داخلی می شود و اگر جهت درست داشته باشیم با بالا رفتم تولید داخلی هم مشکل اشتغال حل خواهد شد و هم استقلال خود را حفظ خواهیم کرد.

رئیس مجلس در انتهای سخنان خود با قدردانی از خانواده های شهدا گفت: امروز نیز مردم ما مانند دلیرمردان دوره جنگ در برابر فشارهای غرب خواهند ایستاد.

در پایان این مراسم رئیس مجلس از خانواده های شهدا و جانبازان شهرستان ملارد ازجمله شهید ید لله کلهر قدردانی کرد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet