حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 08:58:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مراسم نخستین یادواره امیران و 2 هزار شهید ارتش:

بصیرت، ابزار پیشرفت در میدان جهاد امروز است

**رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در میدان جهاد امروز که مقابله با تحریم‌هاست، باید بصیرت بیشتری داشته باشیم، گفت: میدان جهاد امروز اگر به درستی ترسیم و برای آن برنامه ریزی شود حتماً پیشروی‌های بزرگی برای ملت ایران خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" روز چهارشنبه (7مهرماه) در اولین حضور خود در استان البرز در نخستین یادواره امیران و 2 هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد.

رئیس مجلس که در این مراسم با استقبال گرم مردم استان البرز و حاضران در یادواره شهدا روبه رو شد، با اشاره به سخنان یکی از فرزندان شهدا گفت: سخنان این فرزند شهید دغدغه های شهدا را مطرح کرد، چرا که انتظار شهدا این است ایران مستقل و عزتمند باشد.

وی در ادامه با تشکر از برگزارکنندگان این یادواره گفت: در جلسه امروز صبح مجلس آیاتی قرائت شد که خداوند در آن می فرماید ای کسانی که ایمان آوردید آیا می خواهید من شما را راهنمایی کنم و به معامله ای که همه شما را از عذاب علیم نجات دهد، اول ایمان به خدا بیاورید و بعد ایمان به رسول خدا و مجاهدت کنید در راه خدا با اموالتان و جانهایتان.

لاریجانی با اشاره به این آیات قرآن افزود: در این آیات یک طرف معامله انسان است و یک طرف معامله خداوند، به همین دلیل است که مقام مجاهدان در راه خدا مقامی بالا در اسلام است؛ چرا که مجاهدین در راه خدا از هستی و جان خود می گذارند که این گذشت از بالاترین گذشت ها است.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به سخنی از امام علی (ع) گفت: حضرت علی می فرمایند شهدا آنقدر مقام بالایی در بهشت دارند که اگر انبیاء سواره باشند به احترام شهدا پیاده می شوند.

وی با بیان این مطلب که تنها افرادی که نور خدا و علم در قلوب آنان تجلی پیدا می کند و از این تجارت میان انسان و خدا آگاه می شوند، گفت: به دلیل همین علم است که ما در اسلام کمتر مقام و منصب معنوی داریم که به اندازه مجاهدین و شهدا باشد.

لاریجانی در ادامه با مقایسه مجاهدین انقلاب با مجاهدین صدراسلام گفت: ما در انقلاب اسلامی این تجارت انسان با خداوند را لمس کردیم و در برابر 12 لشگر عراق که با حمایت تمام جهان به ما حمله کردند مقاومت کردیم.

وی در ادامه به بیان برخی از حقایق ناگفته جنگ پرداخت و گفت: صدام در آغاز جنگ ادعا می کرد که در عرض یک هفته به تهران می رسد و امروز که بعد از سی سال برخی از زوایای مبهم جنگ مشخص شده است این ادعای صدام قابل لمس تر است.

رئیس مجلس با اشاره به اظهارات سفیر وقت عراق در سازمان ملل می گوید: سفیر وقت عراق در سازمان ملل در اجلاسی در هاوانا ادعاهای صدام را در مورد مناقصات مرزی در میان گذاشت و از سفیر خارجه ما برای حل مشکل مناقشات مرزی دعوت کرد تا به بغداد برود. در آن زمان جلسه ای میان وزیر امور خارجه ما و سفیر عراق در حضور صدام برگزار شد که در مورد شرایط ایران و عراق و مناسبات همسایگی صحبت کردند، صدام هم با رویکردی مثبت قبول کرد که همکاری کند؛ اما بعد از پایان جلسه به سفیر خود گفت الان بهترین موقع برای حمله به ایران است و کشورهای بزرگ هم از ما حمایت می کنند.

لاریجانی در ادامه گفت: در آن زمان بلوک شرق و غرب به صدام گفته بودند که ما از شما حمایت می کنیم و اینگونه بود که صدام با حمایت آنها به کشور ما حمله کرد و البته با مقاومت ما روبه رو شد.

وی تصریح کرد: تمام کشورهای اروپایی که امروز حامی حقوق بشر شده اند و نگران سلاح های مخرب هستند آن روز پشت سر صدام ایستادند، همه نوع سلاح به او دادند و حتی در اقدامی نادر هواپیمای نظامی به او اجاره می دادند.

لاریجانی با مخاطب قرار دادن حاضران در مراسم گفت: وضعیت صدام را با آن همه غرور و پشتیبانی که از او می شد مقایسه کنید، با وضعیت امروز که به وسیله همان پشتیبانانش از قدرت پایین کشیده شد، کشور اشغال شد و خودش به درک واصل شد و تمام سران عرب که پشت سرش ایستاده بودند فرار کردند.

وی همچنین به وضعیت فعلی امریکا اشاره کرد و گفت: امروز امریکا بسیار ضعیف تر از آمریکای آن زمان است و با وضع بدی که در افغانستان و عراق دارد نتوانسته کوچکترین تحرکی در راستای ادعای خود مبنی بر مدیریت جهانی انجام دهد.

رییس قوه مقننه با اشاره به زمینگیر شدن امریکا در عراق گفت: امریکایی ها نتوانستند در عراق و افغانستان سازمان سیاسی و توسعه اقتصادی به وجود بیاورند و وضع این کشورها را اسفناک تر از گذشته کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد مضورانه امریکایی ها در عرصه بین المللی گفت: امریکایی ها امروز یک نوع بازی چندگانه در صحنه دیپلماسی دنیا راه انداختند که محتوایی بجز فریبکاری برای مردم جهان ندارد آنها امروز ضعیف تر از گذشته هستند و اینکه خداوند می فرماید اگر در تجارت با او وارد شوید نصرت با شماست به خوبی در معامله ایران با خدا و جهادی که با او کرده اند مشهود است.

لاریجانی در ادامه گفت: امروز که سی سال از آغاز جنگ می گذرد ما به عرصه جدیدی وارد شده ایم و امروز امریکایی ها دیگر موجودی مانند صدام ندارند که بتوانند به واسطه او به کشور ما حمله کنند، بنابراین قصد دارند از راه های دیگر وارد شوند و به کشور ما لطمه بزنند.

وی با اشاره به در پیش گرفتن سیاست تحریم از سوی امریکا گفت: روش امروز امریکا این است که فکر می کند اگر تحریم ها را زیاد کنند منجر به تغییر می شود اما باید بدانیم که این میدان که امروز امریکا به دنبال آن است، عرصه دیگری برای جهاد است که ملت ایران با استقامت خواهند توانست سربلند از آن بیرون آید.

لاریجانی با بیان این مطلب که در میدان جهاد امروز باید بصیرت بیشتری داشته باشیم، گفت: میدان جهاد امروز اگر به درستی ترسیم و برای آن برنامه ریزی شود حتماً پیشروی های بزرگی برای ملت ایران خواهد داشت.

رئیس مجلس در ادامه به تشریح چگونگی عبور ایران از دسیسه جدید غربی ها پرداخت و گفت: در شرایط فعلی باید تلاش کنیم که شرایط اقتصاد داخل را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهیم.

وی با اشاره به مذاکرات خود با دولت گفت: بارها در مذاکرات با دولت گفته ام اگر می خواهید مشکل اقتصاد ما حل شود باید دست از واردات بی رویه بردارید؛ چرا که اگر جلوی واردات بی رویه را بگیرد تولید داخلی رونق می گیرد و مشکل اشتغال نیز حل خواهد شد.

لاریجانی در ادامه با انتقاد از واردات بی رویه گفت: نگذاریم درهای کشور برای واردات باز باشد و واردات بی رویه به مشکلات اقتصادی ما دامن بزند و تولید داخلی ما را با مشکل مواجه کند.

وی با اشاره به بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس گفت: در برنامه پنج ساله توسعه بر روی این موضوع تاکید جدی داریم و معتقدیم از یک طرف باید سرمایه گذاری را در کشور روان کنیم و از طرف دیگر مانع واردات شویم و به هیچ وجه نباید سرگرم کارهای زودبازده شویم.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه افزود: استقامت در بازی های سیاسی گام دیگری است که امروز باید در راستای آن کوشش کنیم؛ چرا که امریکایی ها با بازی در مورد مسائل هسته ای قصد فشار به ملت ما را دارند و با استقامت ما به زودی ابعاد این فریبکاری روشن خواهد شد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: حرف امریکایی ها با ایران در مورد مسائل هسته ای داشتن بمب اتمی نیست. آنها دروغ می گویند و خودشان هم به خوبی می دانند چیزی که برای آنها مهم است جلوگیری از پیشرفت ایرانی است که تفکر اسلامی بر آن حاکم است و در حال پیشرفت علمی و اقتصادی است.

وی همچنین افزود: نیت غرب مانع شدن در برابر توسعه کشورهای اسلامی است وگرنه آنها با این موضوع که ملل مسلمان نفت بفروشند و سلاح بخرند مشکلی ندارند؛ چرا که این موضوع باعث توسعه اقتصادی ملل مسلمان نخواهد شد.

لاریجانی تاکید کرد: آنها حاضرند اسلحه بدهند اما مطمئناً حاضر به ارائه تکنولوژی های نوین به ملل مسلمان نخواهند شد و تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش برای جهش علمی نیز بر همین پایه است.

رئیس مجلس با بیان این مطلب که قدرت اقتصادی در گرو تکنولوژی های نوین است گفت: باید تمام تلاش خود را برای گذار از شرایط فعلی به کار ببندیم.

در پایان این جلسه که رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، نماینده ولی فقیه، امام جمعه کرج جانشین نیروی زمینی ارتش و نمایندگان کرج در آن حضور داشتند، لاریجانی با اعطای لوح های یادبود از برخی خانواده های شهدای ارتش قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet