هدر موبایل
1389/07/10 09:09:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بزرگداشت مرحوم شیخ حسین ایرانی:

مدیران مسلمان از هر ابزاری برای رسیدن به اهداف خود بهره نمی‌گیرند

**رییس مجلس شورای اسلامی مرحوم ایرانی را نمونه یک مدیر اسلامی خواند و گفت: در این مدل مدیران از هر ابزاری استفاده نمی‌کنند تا به هدف خود برسند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح روز پنج‌شنبه 8 مهر ماه طی سخنانی در کنگره جلوه های ایثار بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین ایرانی که در محل سالن اجتماعات مرکز جهانی علوم اهل بیت (ع) قم برگزار شد، به تجلیل از این شخصیت روحانی پرداخت و گفت: ایشان مردی الهی بودند که واقعا خیلی بی ریا کار می کردند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به آشنایی چندین ساله خود با مرحوم ایرانی خاطرنشان کرد: در طول سالهای طولانی که با این فرد فرهیخته آشنایی داشتم ایشان همواره دنبال عمل به وظیفه و خدمت کردن بودند.

وی با بیان این که خدمت کردن برای ایشان یک امر فرعی در زندگی محسوب نمی شد، اظهار کرد: مرحوم ایرانی زمانی که فرمانده سپاه بودند و وقتی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بودند همیشه به فکر عمل به وظایف خود بوده اند.

لاریجانی با اظهار این که از این افراد که وقتی وارد سیاست می شوند شرایط اخلاقی آنها تغییر نمی کند کم داریم، افزود: تنها کسانی که از لحاظ فکری بر روی خود کار کرده باشند دارای این ویژگی بارز هستند و در مرحوم ایرانی این صفت بارز وجود داشت.

وی به قبول فرماندهی سپاه قم در ابتدای انقلاب از سوی مرحوم ایرانی اشاره کرد و گفت: در ابتدای انقلاب در آن شرایطی که منافقین مشکلات زیادی را در شهری مانند قم به وجود آورده بودند و کسی مسئولیت فرماندهی سپاه را قبول نمی کرد، ایشان این مسئولیت را قبول کرده و به خوبی هم کار کردند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: مرحوم ایرانی پس از این که مساله جنگ تحمیلی پیش آمد با حضور در جبهه، وقت زیادی را با رزمندگان سپری کرده و حضور تاثیرگذاری در جبهه داشتند.

لاریجانی با اشاره به حضور مرحوم ایرانی به عنوان نماینده قم در مجلس خاطرنشان کرد: این روحانی بزرگ، وقتی که در مجلس هم حضور داشتند به عنوان یک نماینده فرهیخته نقش تاثیرگذاری داشته و بی ریا کار می کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی حق گویی را یکی از ویژگی های بارز مرحوم ایرانی عنوان کرد و افزود: در آن شرایط متلاطم سیاسی که عده ای حرفهای منحرفی می زدند و در ولایت فقیه و مردم سالاری دینی ابهام ایجاد می کردند ایشان جلوی این انحراف ها ایستاده و از نظام اسلامی دفاع می کردند.

لاریجانی با اظهار این که مرحوم ایرانی در دفاع از روحانیت و خط اصیل فکر اسلامی و دفاع از سنگر ولایت فقیه فرد راستگویی بودند، خاطرنشان کرد: ایشان ترسی از حملات رسانه ای نداشت و با شهامت حرفهای خود را در دفاع از مردم سالاری دینی می زد.

وی تصریح کرد: مرحوم ایرانی یک سیاستمدار راستین بود که با روحیه خود حتی در شرایط سخت جسمی وقتی که احساس می کردند کاری باید انجام شود وارد صحنه شده و مسائل را پیگیری می کردند.

رئیس مجلس با اظهار این که مرحوم ایرانی نمونه یک مدل مدیر اسلامی موفق بودند، خاطرنشان ساخت: ما مثل ایشان خیلی کم داریم.

وی با اشاره به مدل مدیر اسلامی گفت: در این مدل مدیران از هر ابزاری استفاده نمی کنند تا به هدف خود برسند.

وی آشنایی با اسلام و اخلاص در کار را از دیگر ویژگی های مدل مدیریت اسلامی عنوان کرد.

لاریجانی در پایان تصریح کرد: همه این ویژگی ها در مرحوم ایرانی وجود داشت و من امیدوارم با الگو قرار دادن این شخصیت ممتاز بتوانیم مدل مدیریت اسلامی را تدوین کنیم تا برای کسانی که مردم ایران را نمی شناسند الگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet