شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/10 09:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

مذاکرات آینده ایران و 1+5 با آرایش جدید انجام می‌گیرد

**'علاءالدین بروجردی' رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات آینده هسته ای ایران با گروه ۱+۵ با آرایش و چهره جدیدی از نظر مذاکره کنندگان صورت خواهد گرفت و از حضور برخی کشورهای دوست نیز در این مذاکرات استفاده خواهیم کرد.

بروجردی در گفت و گو با ایرنا، با تاکید بر اینکه چارچوب مذاکرات بسته پیشنهادی ایران، خواهد بود، اظهار داشت: دراین مذاکرات مسایل مهم جهانی ازجمله مبارزه با تروریسم، مواد مخدر، بحران های منطقه ای، مساله امنیت انرژی و خلع سلاح جهان ازسلاح های کشتار جمعی مطرح خواهد شد.

وی درخصوص زمان برگزاری این مذاکرات نیزگفت: زمان به صورت توافقی بین طرفین تعیین خواهد شد. مهم این است که ایران آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده و غربی ها این فرصت را نباید از دست بدهند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: غرب فرصت بیانیه تهران را از دست داد و اقدامات دیگری در شورای امنیت شکل گرفت که غیرقانونی و غیرحقوقی بود.

بروجردی با تاکید براینکه غربی ها باید بدانند با صدورقطعنامه و فشار سیاسی و تحریم راه به جایی نخواهند برد، اظهار داشت : ایران برحق خود برای استفاده صلح آمیز ازانرژی هسته ای تاکید دارد و برسر این حق با کسی مذاکره نمی کند.

وی احتمال برگزاری مذاکرات آینده هسته ای ایران و گروه 1+5 در سطح معاونان وزیران را مطرح کرد و گفت : کشورهایی که دارای توانمندی خوبی درعرصه بین المللی بوده و روابط خوبی با ایران داشته و استقلال رای داشته باشند دراین مذاکرات مشارکت داده می شوند.

بروجردی گفت: کاری که تاکنون جمهوری اسلامی ایران انجام داده دفاع ازحقوق ملت ایران و همه کشورهایی است که حق داشتن فناوری صلح آمیزهسته ای را داشته اند و این حق از آنان سلب شده است. در مسیر ایستادگی ایران در مقابل زیاده خواهی های غربی ها این کشورها هستند که می توانند با دفاع از حقوق هسته ای ملت ایران در حقیقت از حقوق بین المللی خود دفاع کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet