خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/10 11:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بگلریان:

تلاش ایران اسلامی در جهت سمت‌‌دهی نگاه‌های سیاسی با اخلاق است

**نماینده ارامنه جنوب در مجلس گفت: تلاش جمهوری اسلامی و ملت ایران همواره در جهت سمت‌دهی نگاه‌های سیاسی با اخلاق است.

روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در سازمان ملل، گفت: با توجه به شرایط و مسائلی پیش آمده و توهین به قرآن در آمریکا که هیچ انسانی آزاده و متدین به هر دینی چنین بی‌حرمتی را تحمل نکرده و تأیید هم نخواهد کرد، شرایط و فضایی در جوامع اسلامی ایجاد شد که در این شرایط اقدام نمادین رئیس جمهور در سازمان ملل و نشان دادن قرآن و انجیل بسیار زیبا بود.

وی افزود: امیدوارم که با توجه به شرایطی که در جامعه جهانی وجود دارد، به ویژه تبلیغات سوئی که علیه ادیان انجام می‌شود، سردمداران و مردم و روشنفکران این اقدام احمدی‌نژاد را دست دوستی و برادری دنیای اسلام به ویژه ایران اسلامی نسبت به مردم جهان تلقی کنند.

نماینده ارامنه جنوب در مجلس تصریح کرد: سخنان احمدی‌نژاد هم گذشته از آن که پیشنهاداتی در مورد مسائل جهانی و منطقه‌ای داشت، بر ابعاد عدالت محور و اعتقادات دینی و اسلامی مردم ایران تاکید کرد.

بگلریان اضافه کرد: امیدوارم که مردم و رهبران دینی نیز به مسائل دینی توجه جدی داشته باشند البته ما نیز از نگاه مثبت رئیس‌جمهور پیامی دریافت کردیم که براساس آن اصل و اساس روابط باید بر مبانی اخلاقی استوار باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه این دیدگاه وجود دارد که سیاست وادی متمایزی است، اما تلاش جمهوری اسلامی و ملت ایران همواره در جهت سمت‌دهی نگاه‌های سیاسی با اخلاق است.

نماینده ارامنه جنوب در مجلس اظهار داشت: موفقیت و صلح جهانی منوط بر این است که نگاه اخلاقی بر نگاه سیاسی چیره شود لذا در این راستا اقدام احمدی‌نژاد قابل تقدیر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet