خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 11:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیرزاده:

شعبه شعبه شدن جریان اصولگراجدی‌ترین انتقاد وارده به آن است

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی یکی از جدی‌ترین انتقادات وارده به جریان اصولگرا را شعبه شعبه شدن، افزایش خودخواهی‌ها و خود را مبنا دیدن عنوان کرد و گفت: قطعا کشور از این تکه تکه شدن‌ها و جدایی رنج خواهد برد.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جذب حداکثری، گفت: متاسفانه قدم‌های جدی‌ای در مورد تحقق فرمایش ایشان برداشته نشده است. البته موضوع جذب حداکثری موضوعی دو طرفه است و کسانی که بخواهند جذب شوند باید خودشان هم زمینه‌های جذب را فراهم کنند.

وی افزود: متاسفانه ما شاهد برخی اظهارنظرهای نامناسب توسط افراد هستیم که به صلاح کشور نیست. البته همه باید صبوری و خویشتن‌داری بیشتری داشته باشند و مچ‌گیری‌ها در این شرایط به نفع کشور نخواهد بود. چرا که ما ماموریت‌های بسیار دشوار و مهمی را برعهده داریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اتحاد بر مبنای اصول نیز، یادآور شد: ما چند اصل مبنایی و فوق‌العاده مهم مثل قانون اساسی، ولایت فقیه و درک شرایط فوق‌العاده‌ی زمانی کشور را داریم که اگر این اصول و مبانی اتحاد به درستی درک نشود، طبیعتا اتفاقی هم رخ نخواهد داد.

نماینده‌ی مردم ارومیه در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: باید دست از گروکشی، جهالت، منیت، خودپسندی و توجه به هورای دیگران به ویژه خارجی‌ها برداریم و به متن جامعه برگردیم. متن جامعه هم متشکل از اقشار متنوع و متفاوتی است که همه در نگاه فکری و فرهنگی و رتبه‌های اقتصادی، اجتماعی و درجات تحصیلی متفاوت هستند. اما چند اصل مسلم آنها را به آنها پیوند داده از جمله دین‌داری، تلاش برای ایجاد زمینه‌ها و بسترهای لازم توسعه‌ی ملی، ایجاد شرایط برای شکوه ملت ایران، احساس نیاز به استقلال و تلاش برای تقویت استقلال.

جهانگیرزاده ادامه داد: اینها اصولی است که اگر سیاسیون به هر شکلی که می‌اندیشند این اصول را مدنظر داشته باشند مسیر خوبی برای وحدت و انسجام پیش‌روی‌مان خواهد بود. اما متاسفانه به نظر می‌رسد گاهی این مبانی مورد غفلت واقع می‌شود وگرنه فرمایشات مقام معظم رهبری باید توسط همگان به عنوان فصل‌الخطاب مدنظر قرار گیرد.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس هشتم، اضافه کرد: کشور ما در طول یکسال گذشته آسیب‌های زیادی را تحمل کرده که رفع این آسیب‌ها مستلزم صبوری، گذشت و بازگشت به اصل و متن انقلاب و مردم است.

نماینده‌ی مردم ارومیه در خانه‌ی ملت، درباره‌ی برخی اظهارنظرها در خصوص غیرممکن بودن بازگشت اصلاح‌طلبان به عرصه‌ی فعالیت سیاسی، یادآور شد: مطمئنا این مقام معظم رهبری است که حرف آخر را در این رابطه می‌زند. وقتی ایشان بحث جذب حداکثری و یا اتحاد بر مبنای اصول را مطرح می‌کنند به این معناست که هر کس در این مسیر قرار گیرد فرصت بازگشت دارد.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: ایشان با نگاهی جامع و مبسوط به این موضوع نگاه می‌کنند و آنچه تا به حال در مشی ایشان مشاهده شده تقویت وحدت و استفاده‌ از همه‌ی ظرفیت‌ها و نیروهاست. بنابراین به نظر می‌رسد در صورت بازگشت به همان اصول، بازگشت اصلاح‌طلبان به عرصه‌ی فعالیت سیاسی نیز امکان‌پذیر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet