روز مجلس
1387/03/02 20:39:00
سرویس صحن

هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از قنیطره سوریه بازدید کرد

یک هیات ۲۰ نفره از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان قنیطره و بخش آزاد شده جولان سوریه بازدید کرد.

نمایندگان مذکور که عضو کمیسیون کار و امور اجتماعی هستند، شب گذشته به دعوت اتحادیه کارگران سوریه وارد این کشور شدند.

این هیات همچنین امروز با محمد شعبان عزوز دبیرکل اتحادیه کارگران سوریه دیدار کرد.

در این دیدار، عزوز با اشاره به روابط گسترده و عمیق این اتحادیه با خانه کارگر ایران ، آن را ناشی از توجه مقامات عالی رتبه دو کشور به مساله کار و کارگر دانست و ابراز امیدواری کرد که این همکاری در دوره جدید مجلس شورای اسلامی توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه 51 ‪ درصد از نمایندگان مجلس خلق سوریه از اتحادیه کارگری هستند، افزود: رییس جمهوری و مجلس خلق توجه خاصی به مساله کار و کارگران دارند و بر این اساس ، میزان خدمات و امتیازات ارائه شده به آنان هر سال افزایش می‌یابد.

عزوز یادآور شد:پنج میلیون کارگر و یک میلیون غیرکارگر عضو اتحادیه کارگری سوریه هستند که از طریق سه نمایندگی در سه استان بزرگ سوریه خدمات پزشکی ، رفاهی و اجتماعی به آنان ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: آمریکا و اسراییل دشمن مشترک ایران و سوریه هستند و مساله مشترک ایران و سوریه نیز فلسطین و حمایت از مقاومت است .

رییس اتحادیه کارگران سوریه با اشاره به شکست تلاش آمریکا برای نشان دادن ایران به عنوان دشمن، تاکید کرد که ایران دوست کشورهای عربی بوده و اسراییل که اعتقادی به صلح و آرامش ندارد، برای منطقه خطرناک است .

وی افزود: مقاومت در برابر این رژیم در سرزمینهای اشغالی فلسطین و لبنان به سرنگونی اسراییل خواهد انجامید.

محمد بهرامی رییس کمیسیون کار و امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز توجه به مسائل کارگری را جزو اولویتهای مقامات جمهوری اسلامی دانست .

وی افزود: بدین علت، وزارت کار و امور اجتماعی و خانه کارگر ایران به طور جدی مسائل این قشر از جامعه ایران در زمینه روابط کاری، تنظیم کار و روابط اجتماعی را ساماندهی و پیگیری می‌کنند.

بهرامی با تاکید بر لزوم حمایت از کارگران و تامین رفاه آنان، خاطرنشان کرد: با تلاش کمیسیون کار و امور اجتماعی مجلس هفتم در چهار سال گذشته مصوبات خوبی مانند قانون کارگران ساختمانی و تعیین حداقل حقوق در مجلس تصویب شد.

وی تحولات کنونی جامعه جهانی را همسو با تحقق اهداف انقلاب اسلامی در زمینه مبارزه با ظلم و ستم و بیداری ملل خواند و گفت: کشورهای منطقه برای مقابله با چالشها و تهدیدهای مشترک باید بیش از پیش با یکدیگر متحد شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet