حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 11:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با تأکید بر حق ایران در شکایت از روسیه صورت گرفت؛

واکنش نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به اظهارات لاوروف

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر حق ایران در پیگیری حقوقی عدم تحویل S۳۰۰ توسط روس‌ها، گفت: قرارداد خرید این سامانه موشکی قبل از وضع تحریم‌ها علیه کشورمان منعقد شده بود.

حسین ابراهیمی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با فارس درباره عدم تحویل سامانه موشکی S300 از سوی روسیه، به اظهارات لاوروف دبیر شورایعالی امنیت ملی این کشور که گفته بود ایران نمی‌تواند به دلیل عدم تحویل این سامانه موشکی شکایت کند، انتقاد کرد.

وی خاطر نشان کرد: دولت روسیه در عدم تحویل سامانه موشکی S300 به کشورمان تخلف کرده و بر خلاف قراردادی که میان تهران و مسکو منعقد شده، عمل کرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عدم تحویل S300 توسط روس‌ها از سوی ایران قابل پیگیری است؛ چرا که حقوق ما ضایع شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه دولت موظف است از حقوق ملت دفاع کند، افزود: ما می‌توانیم ادعای ضرر و زیان و یا اجرای عدم تعهد در خصوص عدم اجرای قرارداد تحویل سامانه موشکی S300 داشته باشیم.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرهای مقامات روسی مبنی بر اینکه سامانه موشکی S300 به دلیل تحریم‌ ایران تحویل نخواهد شد، خاطر نشان کرد: معاهده خرید S300 از روسیه قبل از وضع تحریم‌ها علیه کشورمان منعقد شده بود.

این نماینده ملت در پایان متذکر شد که دولت روسیه به هیچ عنوان حق ندارد این سامانه موشکی را به بهانه اعمال تحریم‌ها علیه ایران تحویل ندهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet