هدر موبایل
1389/07/10 11:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده رشت:

فرهنگ دفاع مقدس در اداره جامعه الگو باشد

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۸ سال دفاع مقدس گفت: ایران با مظلومیت و با کمترین امکانات مادی و تجهیزات نظامی پای در این دفاع مقدس نهاده بود.

علی آقازاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به 8 سال دفاع مقدس و نقش عوامل معنوی در آن اظهار داشت: همه می دانیم که در بررسی و برآوردها کمتر به عنصر معنوی در جنگ‌ها و منازعات توجه می شود اما در 8 سال دفاع مقدس، در جمهوری اسلامی ایران نقش معنوی بسیار فراتر از دیگر عوامل بوده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی و مبانی دینی، فرهنگی و دفاعی از عنصر معنویت ریشه دارد، گفت: واقعیت امر این است که همه دشمنان ما در یک سطح بوده‌اند و توسط هم پشتیبانی می شده‌اند اما ایران عزیزمان با مظلومیت و با کمترین امکانات مادی و تجهیزات نظامی پای در این دفاع مقدس نهاده بود.

آقازاده با تاکید بر اینکه همه ما عنایات الهی و عنصر معنویت را در فضای جبهه و جنگ شاهد بودیم، گفت: پیش از آغاز جنگ تحمیلی، عراق با مشاهده چراغ سبز از رژیم های استکباری امریکا و کشورهای اروپایی و تضمین‌های تسلیحاتی و حتی با کمکهای کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای جنگ را به کشورمان تحمیل کرد اما خوشبختانه رزمندگان و دلیر مردان ایران اسلامی تا آخرین لحظات مقاومت جانانه‌ای را داشتند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگو سازی از دفاع مقدس در تاریخ انقلاب گفت: این امر خطیر به همراه ایثارگری‌ها و شهادت طلبی‌های رزمندگان می تواند در عرصه کار و خدمت رسانی و بحثهای اجتماعی، فرهنگی در مجموعه نظام، مدیران جامعه کارساز بوده و باید فرهنگ دفاع مقدس در اداره جامعه الگو باشد.

وی تصریح کرد: بیشترین هزینه‌ای که در این جنگ شده است ریختن خون مردان پاکی است که برای انقلاب و دفاع از میهن در سخت ترین شرایط جانفشانی کرده‌اند که جزو اصیل ترین و بهترین الگوهای نظام به شمار می‌آیند.

وی در پایان نقش همه آحاد جامعه و حتی سازمانها و نهادهای مختلف به ویژه جهاد سازندگی را در 8 سال دفاع مقدس بارز عنوان کرد و گفت: جهاد سازندگی با ماموریت خود در بخش مهندسی عمران و آبادانی در خدمت به مردم وارد صحنه شده و همپا با رزمندگان نقش تعیین کننده‌ای را در پشتیبانی از کشور برخوردار بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet