حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 13:45:00
سرویس بین الملل
نماینده شهرضا در واکنش به تحریم 8 مقام ایرانی خواستار شد؛

وزارت خارجه از آمریکا شکایت کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از وزارت امور خارجه خواست به طور جدی پیگیر اقدام ضد ایرانی آمریکایی ها علیه ۸ مقام ایرانی باشد.

"عوض حیدرپور شهرضایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به تحریم 8 مقام ایرانی از سوی مقامات کاخ سفید، گفت: با توجه به اطلاعاتی که داریم  مقاماتی که اسمشان در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفته، نه پولی در خارج دارند و نه ویزایی می خواهند که به آمریکا بروند.

نماینده شهرضا و دهاقان و منظریه تخریب چهره مسئولان کشور را یکی از اهداف آمریکایی‌ها برای تحریم 8 مسئول ایرانی عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از علل این تحریم ها می تواند آغاز راهی برای تحریم بازرگانان و تجاری باشد که با ایران همکاری  می کنند.

وی تاکید کرد: در این راستا لازم است وزارت خارجه بطور جدی پیگیر امور باشد تا خدای ناکرده برای سرمایه های ایرانیان خارج از کشور مشکلی پیش نیاید.

حیدرپور با اظهار اینکه ایرانیان خارج از کشور علاقه بسیاری به سرمایه گذاری در کشور دارند، افزود: براساس پیش بینی هایی که شده ایرانیان حداقل 300 میلیارد دلار سرمایه در ایالات متحده دارند که علاقمند به سرمایه گذاری در کشور هستند و ما نگرانی هایمان از این بابت است که آمریکایی‌ها در اقدامی دیگر سرمایه ایرانیان در این کشور را بلوکه کنند که در این راستا لازم است وزارت خارجه پیگیری های لازم را انجام دهد تا آنها دچار مشکل نشوند.

نماینده شهرضا با اشاره به سابقه همراهی‌های کشورهای اروپایی و روسیه با سیاست های ضد ایرانی آمریکا، خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که این کشورها در موضوع تحریم 8 مقام ایرانی نیز با این کشور همکاری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی وظیفه دستگاه دیپلماسی کشور است که در مقابل این اقدامات ضد ایرانی، پیگیر حقوق ایرانیان باشد، اظهار کرد: وزارت خارجه باید از راه های دیپلماتیک و یا شکایت به مجامع بین المللی از حقوق ایرانیان دفاع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet