حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 13:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

اجرای منظم و تدریجی قانون، بهتر از شتاب‌زدگی است

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: آثار روانی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها موجب افزایش سطح عمومی قیمت‌ها می‌شود، پس قانون باید طوری اجرا شود که مردم به دولت بدبین نشوند.

جعفر قادری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: شفاف‌سازی نحوه عمل در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه از گسترش شایعات و افزایش نگرانی مردم از تبعات اجرای قانون به شدت می‌کاهد.

نماینده مردم شیراز تاکید کرد: نقاط مبهم و مورد سوال نحوه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون باید به روشنی از سوی آنها برای مردم توضیح داده شود. اگر دولتمردان به هر دلیل اطلاعات کافی، دقیق و کارشناسی شده به مردم ارائه ندهند، زمینه سوءاستفاده فرصت‌طلبان و فشار بر علیه دولت افزایش می‌یابد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه اعتمادسازی در جامعه هدف را از دیگر الزامات دولت در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها دانست و افزود: دولتمردان باید قول مکرر خود مبنی بر شارژ حساب‌ها و بعد افزایش نرخ سوخت و بهاء خدمات عمومی را به مردم اثبات کنند. افزون بر اعتمادسازی باید از اجرای پرشتاب و عجله‌ای قانون، پیشگیری کند. اجرای منظم، هدفمند و کنترل شده قانون بسیار عاقلانه‌تر از اجرای بی‌هدف، شتاب زده و نامنظم قانون است، چرا که عقب‌نشینی از اجرای قانون، دستاورد این رویه و عملکرد خواهد بود.

قادری اتخاذ سیاست‌های منطقی و عادلانه در صنایع و گروهای اقتصادی را به دولتمردان توصیه کرد و گفت: همزمان با افزایش قیمت سوخت و بهاء برق، ‌گاز و آب، منابع حاصل از این درآمدها باید به موقع به صنایع و دهک‌ها پرداخت شود. دولتمردان به صنایع باید به نحوی اطمینان دهند که زمینه سوءاستفاده برخی از مدیران صنعتی به وجود نیاید. قیمت افزایش داده شود و همزمان کنترل قدرتمندی بر بازار کالا و خدمات به اجرا گذاشته شود، تا آثار روانی اجرای قانون موجب تشدید افزایش قیمت‌ها در بازار مصرف نشود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در نظر گرفته شدن خطوط مختلف تلفنی برای انتقال موارد نقص در اجرای ‌قانون را خواستار شد و افزود: دولتمردان باید راه‌های ارتباطی خود با مردم را از طرق مختلف افزایش دهند تا ایرادات، اشکالات و سوءاستفاده‌های احتمالی به سرعت کنترل شود.

نماینده مردم شیراز اجرای تدریجی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را موجب مهار بهتر آثار روانی گران شدن سوخت، آب، برق و گاز و به دنبال آن افزایش سطح عمومی کالا و خدمات دانست و تاکید کرد: دولت راهی جز اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها ندارد. دولت‌مردان قانون را باید به نحوی اجرا کنند تا توان مهار افزایش سطح عمومی قیمت‌ها را حفظ کنند تا کشور گرفتار مشکلات بیشتری نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet