شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/10 13:53:00
سرویس بین الملل
پشنگ با تاکید بر ضرورت کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پاکستان:

کمک به پاکستان، سرمایه‌گذاری در امنیت سیستان و بلوچستان است

**نماینده خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمک ما به پاکستان تنها کمک نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری است، اول در توسعه روابط سیاسی و دوم سرمایه‌گذاری در توسعه امنیت کشور به ویژه در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حمید رضا پشنگ" نماینده خاش و میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار مندیل گفت: اگر مرکز پزشکی در سیستان و بلوچستان در مرز ایران و پاکستان جهت خدمات‌دهی به مردم ایجاد شود مانع از بروز بسیاری از مشکلات خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بیمارستان بین‌المللی که توسط سازمان‌ملل چندین سال پیش در مرز میرجاوه احداث شده است فاقد پرسنل و تجهیزات و تنها یک ساختمان متروکه است که در گام اول باید آن را فعال کنیم.

نماینده خاش و میرجاوه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در رسیدگی به مردم آواره و سیل‌زده پاکستان گفت: ما می‌توانیم به آنها سرویس‌های پزشکی دهیم و به این ترتیب مانع شیوع بیماری در سیستان و بلوچستان شویم.

عضو گروه دوستی ایران و پاکستان که در ماه گذشته سفری هم به آن کشور داشته است با اشاره به صدمات بسیاری که سیل به مردم پاکستان زده است تاکید کرد : پاکستان در حال حاضر به دلیل سیل به شدت به کمک‌های پزشکی و دارویی نیازمند است و چون با ایران مرز طولانی دارد و همچنین به دلیل توسعه نیافتگی در هر دو طرف مرز، هر مشکل درمانی که در آنجا به وجود بیاید سیستان وبلوچستان را نیز در گیر خواهد کرد.

پشنگ درادامه افزود: به دلیل عدم رعایت بهداشت و آلودگی‌های بسیاری که در این منطقه به وجود خواهد آمد شاهد بیماریهای مشترک بین انسان و دام هم خواهیم بود.

نماینده میرجاوه تاسیس مرکز پزشکی بین المللی در مرز را علاوه بر جنبه انسان دوستانه‌اش ، اقدامی در راستای منافع، صلح ،توسعه امنیت و مهم‌تر از آن مطرح کردن ایران در مجامع بین المللی دانست .

عضو کمیسیون عمران در پایان بر بین‌المللی بودن این مرکز تاکید کرد و افزود: اگر بیمارستان بین‌المللی باشد وزارت بهداشت می‌تواند از مقامات پاکستانی جهت تکمیل کادر پزشکی و پرستار کمک بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet