هدر موبایل
1389/07/10 14:47:00
سرویس سیاسی

ارزیابی چند تن از نمایندگان از سفر رئیس‌جمهور به نیویورک

**هفته نامه نگارستان در گفتگو با تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، آثار حضور و سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل را ارزیابی کرده است.

نماینده کرمان و راور در مجلس:

حضور رئیسجمهور در سازمان ملل مقتدرانه بود

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"غلامرضا کرمی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با هفته نامه نگارستان گفت: رئیس‌جمهور از فرصت حضور در سازمان ملل برای آگاهی مردم جهان و اندیشمندان جهان استفاده کرد.

نماینده کرمان و راور با بیان اینکه به چالش کشیدن تشکیلات سازمان ملل فقط درتوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران است افزود: اینکه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با قدرت در برابر نظام سلطه ایستاد و آزادانه نظرات نظام اسلامی را بیان کرد ثمره دفاع مقدس است.

وی استقلال و عدم وابستگی جمهوری اسلامی ایران را مرهون حماسه دفاع مقدس، از خودگذشتگی و جانفشانی ایثارگران و شهدا دانست.

کرمی با اشاره به طرح معضل حق وتو در سازمان ملل و به چالش کشیده شدن حادثه11سپتامبر گفت: همه اینها سخنانی است که از یک کشور اسلامی توانمند با روحیه استقلال‌طلبی برمی‌آید. 

وی ادامه داد: هیچ کشور وابسته‌ای توان اظهارنظر با چنین شفافیتی را ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروزه کشور ایران در برابر همان دشمنانی که در هشت سال دفاع مقدس با شیوه نظامی جنگیده به‌گونه‌ای دیگر ایستاده و مقابله می‌کند.

وی با اشاره به حمایت ابرقدرت‌ها و کشورهای دیگر از عراق در دوران جنگ تحمیلی با ابزارهای مختلف نظامی، گفت: ایران اسلامی امروز در برابر همین دولت‌ها در صحنه‌های سیاسی ایستادگی می‌کند.

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر:

سخنان رئیسجمهور برگرفته از دین اسلام بود

"شهباز حسن‌پور" نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار نگارستان گفت: کسانی که مدعی آزادی در جهان هستند چرا از اینگونه پیشنهادات استقبال نمی‌کنند و چرا اینگونه پیشنهادها آنها را به چالش می‌کشاند و در مقابل ملت‌های آزاده و آزادیخواهان جهان حرفی برای گفتن ندارند. وی افزود: مدعیان آزادی در جهان چون در گفتار خود صادق نیستند قطعاً این پیشنهادات را عملی نخواهند کرد.

وی ادامه داد: آنها اگر راست می‌گویند این مهم را اجرایی کنند تا بدانیم مردم آزاده دنیا با سردمداران این حکومت‌ها موافق هستند و یا اینکه با آنها مخالفند. وی با تأکید بر اینکه وجود سران استکباری در دنیا با اصل عدالت و عدالتخواهی سازگاری ندارد اظهار داشت: سخنان رئیس‌جمهوردر مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر تغییر منطق قدرت، انحصارطلبی، جنگ، تهدید و یکجانبه گرایی به منطق مهرورزی، عدالت و مشارکت همگانی بود.

نماینده سیرجان و بردسیر تصریح کرد: اگر روزی عدالت در دنیا حاکم شود قطعاً سران استکبار نمی‌توانند یکه‌تاز میدان باشند.

وی از ایران اسلامی به عنوان کشوری آزاده یاد کرد و گفت: تلاش مردم ایران اسلامی برای پیروزی انقلاب برای حاکم کردن عدالت در جامعه بوده است.

 

نماینده بم، ریگان و فهرج:

آمریکا در حادثه 11 سپتامبر مقصر است

"موسی غضنفرآبادی" نماینده مردم بم، ریگان و فهرج گفت: تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی ابعاد مختلف حادثه11سپتامبر در واقع پیشنهاد بسیار هوشمندانه رئیس‌جمهور ایران برای جلوگیری از هولوکاست است.

 وی با بیان اینکه همانطور که در مورد هولوکاست صحبت‌های دروغ و ابهامات بسیاری از سوی آمریکایی‌ها مطرح شد قصد دارند حادثه 11 سپتامبر را نیز با اظهارات دروغ خود و مظلوم‌نمایی به گردن مسلمانان بیندازند ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌خواستند با اشغال افغانستان و عراق ایران را تهدید کنند اما مفتضحانه شکست خوردند.

غضنفرآبادی تصریح کرد: اعضای کمیته حقیقت یاب حادثه11سپتامبر باید از کشورهای بی‌طرف دنیا باشند تا ابعاد مختلف این حادثه را به صورت حقیقی بررسی کنند.

وی تاکید کرد: همه مردم دنیا در سراسر جهان این حادثه را یک اقدام مشکوک می‌دانند و آمریکایی‌ها با انتساب انجام این واقعه به مسلمانان قصد دارند برنامه‌های خود را عملی کنند.

نماینده مردم بم، ریگان و فهرج افزود: جنایات صورت گرفته در فلسطین و عراق توسط آمریکا و اسراییل که دم از حقوق بشر و آزادیخواهی دروغین و دموکراسی می‌زنند قابل توجیه با منطق دروغین آنها نیست.

نماینده چهار شهرستان جنوبی:

استکبار با تشکیل کمیته حقیقتیاب مخالف است

"محمدرضا امیری" نماینده مردم شهرستان‌های منوجان، قلعه گنج و کهنوج گفت: ایجاد گروه حقیقت یاب می‌تواند استکبار جهانی به ویژه آمریکا و صهیونسیم را به چالش بکشد. 

وی افزود: اگر کسی مقداری با مسایل امنیتی، نظامی و سیاسی آشنا باشد به یقین می‌رسد که حادثهسپتامبر نمی‌تواند کار یک گروه کوچک مانند القاعده باشد.

وی ادامه داد: گروه القاعده با داشتن امکانات و اطلاعات کم نمی‌تواند مصوب این حادثه باشد لذا احتمال زیادی وجود دارد که این حادثه از جانب غیرگروه القاعده رخ داده باشد.

امیری تصریح کرد: احتمال زیاد وجود دارد که صهیونیست‌ها و حاکمان کشور آمریکا برای بدنام کردن مسلمانان در این حادثه دست داشته باشند لذا برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت‌ها با تشکیل گروه حقیقت‌یاب مخالفت می‌کند.

وی گفت: اگر مجامع بین‌المللی می‌خواهند جایگاه واقعی داشته باشند باید نقش واقعی خود را ایفا نمایند یعنی منافع همه ملت‌ها را در نظر بگیرند نه اینکه منافع برخی از کشورهای استکباری و قدرتمند را بر منافع کشورهای دیگر ترجیح دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet