حلول ماه ربیع الاول
1389/07/10 15:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

طرح اصلاح الگوی مصرف مکمل قانون هدفمند‌سازی یارانه‌هاست

**عضو هیئت رئیسه مجلس طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را مکمل قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها دانست و گفت: عنوان سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده بود، در قالب این طرح دنبال می‌شود.

محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز و عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برسی طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی در صحن علنی مجلس،‌ اظهار داشت: این طرح دارای 90 ماده و شامل مباحث مهمی است.

وی افزود: عنوان سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده بود، در قالب این طرح پیگیری می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: شکل گیری طرح اصلاح الگوی مصرف از سال 1388 آغاز شده بود و جمعی از نمایندگان ملت برای رسیدن به چارچوب مشخصی برای اجرایی کردن ایده اصلاح الگوی مصرف دنبال طرحی قانونی بودند که این موضوع را در کشور نهادینه کنند.

فرهنگی یادآور شد که این طرح در راستای افزایش بهره‌وری در کشور، زمینه را جهت صرفه‌‌ جویی بیشتر و تغییر الگوی مصرف در جامعه فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در این طرح برای موضوعات مختلفی همچون نیروگاه‌ها و مصرف برق آنها، نفت و فرآورده‌های آن و گاز، آب و سایر مایحتاج عمومی پیشنهادات جامعی ارائه شده است.

این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه طرح مذکور مکمل قانون هدفمند‌سازی یارانه‌هاست، گفت: با توجه به اینکه هدفمندسازی یارانه‌ها تنها به اصلاح قیمت و یارانه‌ها توجه کرده و به مسائل مربوط به اصلاح الگوی مصرف و تغییر شرایط مصرف در کشور اشاره نکرده؛ این طرح به دنبال آن بوده که این موارد را نیز به صورت یک قانون دائمی درآورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet