هدر موبایل
1389/07/10 16:47:00
سرویس سیاسی
عباسپور تاکید کرد

ارجاع طرح نظارت بر نمایندگان به کمیسیون برای بررسی دقیق

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: فوریت طرح نظارت بر مجلس به دلیل برخی اشکالات در مجلس رای نیاورد و این به معنی رد کامل این طرح نیست.

" علی عباسپور تهرانی‌فرد" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: باتوجه به اینکه طرح نظارت بر مجلس دارای اشکالات متعددی بود، نمایندگان با رای ندادن به فوریت آن خواهان رفع ایرادها و منسجم شدن طرح شدند.

وی ادامه داد: به نظر نمایندگان لازم بود طرح نظارت بر مجلس با دقت بیشتری تدوین شود و با انسجام بهتری به مجلس ارائه شود تا کلیات آن به رای گذاشته شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات توضیح داد: طرح نظارت بر مجلس باید با ژرف اندیشی بهتری مطرح شود تا در این طرح ضمن دیده شدن قدرت کافی برای نظارت، بر شخصیت نماینده بی‌احترامی نشود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به فوریت طرح رای نداده‌اند، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها عدم رای نمایندگان به فوریت طرح نظارت بر مجلس را به معنی عدم رای به کل طرح، عنوان می‌کنند؛ در حالی که بسیاری از طرح‌ها و لوایح‌ مهمی که در مجلس عنوان می‌شود برای بررسی بیشتر فوریت آن رای نمی آورد.

طرح نظارت مجلس بر مجلس بعد از دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب و پس از آنکه ایشان بر اهمیت و جایگاه مجلس تاکید فرمودند از سوی برخی چهره‌های مجلس از جمله احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، روح‌الله حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، علی مطهری، مرتضی آقاتهرانی و 50 نماینده دیگر مطرح شد.

این طرح هفته گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد اما نمایندگان به فوریت آن رای ندادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet