هدر اصلی
1389/07/10 15:37:00
سرویس سیاسی
ابطحی:

غیر از مجلس هیچ نهادی حق قانونگذاری ندارد

**نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه گفته می‌شود مجلس در رأس امور است به معنای این نیست که می‌تواند در همه جا دخالت کند.

"سیدمحمد جواد ابطحی" در گفتگو با روزنامه نسل فردا با بیان این مطلب گفت: مجلس در رأس امور است یعنی جایگاه آن قانونگذاری برای دستگاه‌های دیگر است. حضرت امام(ره) زمانی درباره بنیاد شهید هم فرموده بودند که بنیاد شهید در رأس امور است. این صحبت به معنای این است که بنیاد شهید در امور مربوط به خانواده شهدا در رأس امور است. مجلس در رأس امور است نیز یعنی مجلس برای تنظیم قوانین و مقررات در رأس است و همه باید تابع قوانینی باشند که مجلس تصویب کرده است.

عضو کمیسیون امنیت داخلی و شوراهای مجلس در ادامه افزود: بعضی‌ها از صحبت رئیس‌جمهور که گفته بود چون قانون اساسی تغییر کرده و نخست‌وزیر حذف شده است و مجلس دیگر در رأس امور نیست، برداشت‌های متفاوتی دارند. این ربطی به موضوع ندارد.

ابطحی درباره در رأس امور بودن مجلس نیز گفت: معنایی که از این واژه به ذهن متبادر می‌شود این است که درباره وظایف قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قوانین که مجلس به عنوان قوه مقننه بر عهده دارد در رأس است چراکه هیچ نهاد و دستگاه دیگری نمی‌توانند قانون تنظیم کنند لذا ما معتقدیم که مجمع تشخیص مصلحت نیز جز زمانی که در قانون اساسی است حق قانونگذاری ندارد. از این روست که مجلس در رأس امور بوده است و همیشه خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet