هدر موبایل
1389/07/10 13:04:00
سرویس سیاسی
سادات‌ابراهیمی تاکید کرد

مردم‌سالاری؛ ویژگی منحصربه‌فرد نظام جمهوری اسلامی ایران

**از جمله افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران مردم‌سالاری بودن آن است و بنابر اعتقاد نمایندگان، این ویژگی همان خصلتی است که در دنیا مانند ندارد و باید به آن افتخار کرد.

 از سوی دیگر با توجه به تأکیدات سخنان امام راحل‌ که همواره به نقش مردم در اداره حکومت تأکید داشته‌اند می‌توان به ضرورت و اهمیت مجلس و نمایندگان آن به عنوان نمایندگان مردم پی برد. به منظور بررسی این جایگاه روزنامه فرهنگ جنوب گفت‌وگویی با سادات‌ابراهیمی نماینده مردم گتوند و شوشتر صورت داد که در ذیل می‌خوانید:

 جناب ساداتابراهیمی از اخبار و رویدادهای صورت گرفته در شهرستانهای گتوند و شوشتر در هفته گذشته توضیحاتی بفرمایید.

در هفته‌های گذشته وزیر بهداشت و درمان از شهرستان‌های شوشتر و گتوند بازدید کردند و پیرو این بازدید در ابتدا وزیر بهداشت از بیمارستان خاتم‌الانبیا شهرستان شوشتر بازدید کردند.

 از معضلات و مشکلات موجود در این بیمارستان از نظر تجهیزات پزشکی و کمبود کادر پزشکی مذاکره و بحث‌هایی صورت گرفت و همراستا با این موارد مشکل پرداخت کارانه به پزشکان متخصص بیمارستان مطرح گردید که ایشان قول مساعد دادند تا این موارد را در اسرع وقت رفع و حل کنند. همچنین در‌خصوص اجرایی شدن مصوبه سفر دوم دولت نیز به منظور احداث بیمارستان جدید و جایگزینی آن با بیمارستان خاتم‌الانبیا بحث‌هایی صورت گرفت و وزیر بهداشت اعلام کردند که کار مطالعاتی این پروژه و اخذ مجوز ماده 32 آن توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام گرفته و از این به بعد این طرح باید توسط وزارت مسکن و شهرسازی عملیاتی شود و در همین راستا پیگیر اجرای این طرح توسط وزارت مسکن و شهرسازی هستیم.

در شهرستان گتوند نیز با توجه به اینکه احداث بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان دارای مصوبه سفر دوم هیأت دولت بود، کار کلنگ‌زنی آن صورت گرفت و از آنجایی که اعتبارات برای سال 89، سه میلیارد تومان بوده است، امیدواریم این رقم در روزهای آتی تأمین و کار احداث بیمارستان شروع شود، همچنین قرار شد طرح پزشک خانواده در شهرستان گتوند و شوشتر انجام شود و از سوی دیگر مشکلات مربوط به طرح تکمیل چارت سازمانی شهرستان گتوند و شوشتر مطرح شد و بناست این مسئله نیز پیگیری شود.

  بحث احداث دانشگاههای جدید در شهرستان به کجا رسید؟

در حال‌حاضر احداث و راه‌اندازی 3 دانشگاه جدید در شهرستان‌های گتوند و شوشتر پیگیری می‌شود که یکی از آنها بحث راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین‌بار در شهرستان گتوند است که با پیگیری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است که ان‌شاء‌الله با همت مردم و مسئولان محلی مجوز راه‌اندازی آن در نیمه اول سال تحصیلی 90-89 صادر شده است و مقرر گردیده در رشته‌های کامپیوتر و حسابداری در مقطع کاردانی نسبت به جذب دانشجو اقدام شود که ان‌شاء‌الله این کار عملیاتی خواهد شد.

همچنین جلسه‌ای با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جناب آقای دانشجو برگزار شد و همراستا با آن بنا شد که برای توسعه سطح فضای آموزش عالی در این 2 شهرستان اقداماتی صورت گیرد که پیرو همین امر مقرر گردید در شهرستان صالح‌شهر با جمعیتی حدود 14هزار نفر و شهرستان شعبیه با جمعیتی حدود 25هزار نفر اقدامات لازم برای راه‌اندازی دانشگاه پیام نور لحاظ شود و آقای وزیر نیز کتباً دستور دادند و این دستور با شرط اینکه کلیه امکانات موجود در این زمینه از طریق مردم و مقامات محلی شهرستان تأمین شود و بنده در همین‌جا از همشهریان و شهروندان عزیز در این زمینه درخواست می‌کنم که همکاری و همیاری در این زمینه را  مبذول نمایند...

  جناب سادات ابراهیمی از آخرین پروژههایی که طی هفتههای گذشته در شهرستان شما عملیاتی شدند اطلاعاتی ارائه دهید.

طی هفته گذشته کلنگ‌زنی بزرگترین میدان ورودی در استان خوزستان صورت گرفت که در شهرستان شوشتر عملیاتی شد که این پروژه با حضور استاندار خوزستان و مسئولان شهرستان با اعتباری حدود 2میلیارد تومان عملیاتی شد که بناست در سال  89حدود 5میلیارد ریال تخصیص یابد که به طور کلی این میدان به شکل بیضی و دارای 160 متر طول و 80 متر عرض است که در صورت اتمام بهره‌برداری چهره خوبی را به این شهر خواهد داد.

 از سوی دیگر هفته گذشته کار احداث مدرسه‌ای با ظرفیت 5 کلاس در روستای پیردالو شهرستان عملیاتی شد که این مدرسه در بازه زمانی کمتر از یک‌سال به بهره‌برداری رسیده است.

  عمدهترین نگرانی و معضلی که مردم شهرستان شما با آن روبهرو هستند چه مشکلی است و تاکنون چه اقداماتی برای رفع آن لحاظ شده است؟

اصل مشکل و دغدغه مهم در شهرستان ما مشکل بیکاری و اشتغالزایی جوانان است که موجبات مهاجرت مردم را فراهم کرده است و پس از این مشکل اساسی می‌توان به سایر مشکلات از جمله نبود زیرساخت‌های لازم که شرط اصلی و مهم در توسعه شهرستان هستند اشاره کرد که رفع تمام این مشکلات و معضلات نگاه جامع‌تر متولیان را می‌طلبد و امیدواریم این مسئله عملیاتی شود.

  دیدگاه شما در رابطه با این جمله که «درحالحاضر مجلس در رأس همه امور نیست» چیست و چه ارزیابیای از آن دارید؟

شکی نیست که یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران بحث مردم‌سالاری و مردمی بودن آن است و به عبارت دیگر نقطه بارز این انقلاب آن است که نظام و اداره آن بر عهده مردم است و این همان ویژگی‌ای است که ما به آن افتخار می‌کنیم که مانند آن در دنیا وجود ندارد. البته در این میان یک‌سری اختلاف‌نظرها نیز وجود دارد که این اختلافات باید در مجالس خصوصی حل شده و رسانه‌ای نگردد و با توجه به اینکه امام‌راحل‌ همواره به نقش مردم در نظام و اداره حکومت توسط آنها تأکید داشته‌اند باید همواره آنها را در نظر داشت که نمایندگان مجلس، نمایندگان ملت هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet