هدر اصلی
1389/07/10 19:44:00
سرویس بین الملل
عضو هیات رئیسه مجلس:

آمریکایی‌ها با فضاسازی علیه مسئولان ایرانی ره به جایی نمی‌برند

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هدف آمریکا از اعمال محدودیت علیه ۸ مقام ایرانی را ترغیب و تشویق دیگر کشورها به اجرای قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت اعلام کرد و افزود: آمریکایی‌ها با این فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ره به جایی نخواهند برد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به تحریم 8 مقام ایرانی از سوی مقامات کاخ سفید، گفت: بحث ایجاد محدودیت یا اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی و تسری این محدودیت‌ها به مقامات کشورمان بیشتر با نیت تاثیر گذاری قطعنامه 1929 علیه تهران انجام می شود.

نماینده نیشابور ایجاد فضای روانی میان مردم را از دیگر اهداف آمریکایی‌ها برای تحریم مسئولان ایرانی عنوان کرد و افزود: مقامات کاخ سفید در عرصه بین المللی نیز با تحریم مقامات ایرانی به دنبال ترغیب و تشویق دیگر کشورها به اجرای قطعنامه 1929 شورای امنیت هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اظهار اینکه به طور قطع این گونه اقدامات علیه جمهوری اسلامی نمی‌تواند خواسته‌های آمریکایی‌ها را تامین کند، خاطرنشان کرد: با توجه به خود کفایی در تولید بسیاری از کالاها در کشور، اقداماتی همچون تحریم ایران هرچند ممکن است کار را برای تهیه برخی کالاها سخت کند، ولی می شود نیازهای کشور را تامین کرد.

سبحانی‌نیا با اعلام اینکه بسیاری از کشورها حاضر به اجرای قطعنامه 1929 علیه تهران نیستند، خاطرنشان ساخت: از میان 40 کشوری که باید در چارچوب اجرای قطعنامه 1929 گزارشی تهیه کرده و به شورای امنیت ارائه می دادند تنها 17 کشور گزارش خود را به شورای امنیت ارائه دادند و از این تعداد کشور هم برخی به مفاد کامل قطعنامه عمل نکرده بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با تاکید براینکه تلاش آمریکایی‌ها برای ترغیب کشورها به اجرای قطعنامه 1929 در نهایت ره به جایی نخواهد برد، اظهار کرد: به خصوص در موضوع ایجاد محدودیت برای مقامات ایرانی، آنها به هیچ نتیجه‌ای دست نخواهند یافت.

وی با اعلام اینکه افرادی که مورد تحریم آمریکا قرار گرفته اند؛ اهل تجارت و سرمایه نبوده و قطعا حساب خارجی هم ندارند، خاطرنشان کرد: ایجاد محدودیت برای این افراد چه معنایی دارد، جز ایجاد فضاسازی علیه جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی که ره به جایی هم نخواهد برد.

عضو هیات رئیسه مجلس با خطاب قرار دادن مقامات کاخ سفید، گفت: باید به آمریکایی‌ها بگوئیم که با این گونه حرکت‌ها(تحریم و ایجاد محدودیت برای مسئولان ایرانی) خودتان را به زحمت می اندازید و جمهوری اسلامی با قدرت کار خودش را در داخل و خارج انجام می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان با یادآوری اینکه بسیاری از کشورها در عرصه بین‌المللی با ایران رابطه دوستانه دارند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با این شگردها و فشارها نخواهند توانست به اهداف سیاسی خود درقبال تهران دست یابند.

آمریکا چهارشنبه هفته پیش طی یک اقدام خصمانه، برای 8 مقام مسئول ایرانی محدودیت‌هایی در نظر گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet