هدر موبایل
1389/07/11 08:25:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

بانک‌ها معوقات دانه‌درشت‌ها را پس بگیرند

**نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک‌ها به جای اینکه معوقات گردن کلفت‌ها و دانه‌درشت‌ها را بگیرند اموال کسانی که یک یا دو میلیون تومان وام گرفته‌اند را مصادره می‌کنند.

"حمید سعادت" نماینده نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه نسل فردا با انتقاد از نحوه بازپس‌گیری معوقات کشاورزان حوزه انتخابیه خود افزود: کشاورزان و مردم منطقه از بانک‌ها ناراحت هستند. با وجود خشکسالی‌های اخیر، بانک‌ها، کشاورزان را تحت فشار گذاشته‌اند و به جای اینکه مطالبات عقب‌مانده گردن‌کلفت‌ها را بگیرند، به جان  یکسری افراد محروم افتاده‌اند که نتوانسته‌اند اقساط وام یک یا دو میلیون تومانی آبیاری قطره‌ای‌شان را پس دهند و اموال آنها مصادره کرده‌اند. این در حالی است که رقم‌های درشت و وام‌های کلان صد میلیارد تومانی را بازپس نمی‌گیرند.

این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات ادامه داد: ظاهراً زور بانک‌ها به این افراد نمی‌رسد یا شاید این افراد با رانت وام را گرفته‌اند و در نتیجه با آنها کاری ندارند ولی این مسایل بسیار ناراحت‌کننده است و مردم منطقه از این تبعیض‌ها در رنج هستند.

سعادت ادامه داد: بیکاری و رکود تولید از دیگر مشکلاتی است که مردم حوزه انتخابیه بنده از آن به ستوه آمده‌اند و کارخانه‌ها دارند با 30 درصد ظرفیت کار می‌کنند. با وجود کمرشکن بودن فعالیت‌های تولیدی، واحدهای بسیاری داشتیم که اظهار می‌کردند زیرساخت‌های اشتغال فراهم است اما به لحاظ نبودن امکانات و نقدینگی در حال ورشکستگی هستند.

نماینده مجمع استان اصفهان همچنین از استخدام بی‌برنامه آموزش‌وپرورش انتقاد کرد و افزود: در حال حاضر آموزش‌وپرورش با تراکم نیرو مواجه است و افراد زیادی استخدام شده‌اند اما برایشان برنامه‌ریزی نشده است. یک دبیر لیسانسه با سابقه 15 سال تدریس را حکم تدریس در ابتدایی می‌دهند در حالی‌که معلم ابتدایی باید خودش تخصص در این حوزه داشته باشد یا یک دبیر فنی را حکم مربی تربیتی داده‌اند در حالی که این فرد شاید مهارت‌های مربی تربیتی را نداشته باشد.

وی ادامه داد: البته در این مدت تا جایی که امکان داشت این مسایل را حل و فصل کردیم ولی مشکلات به گونه‌ای است که مسئولان باید به آن بیشتر توجه کنند. متأسفانه بدون توجه به قوانین و مقررات مصوبه مجلس شورای اسلامی هر کس قانونی برای  خود وضع می‌کند و دستورالعمل‌هایی صادر می‌شود که کار مردم اینگونه گره می‌خورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet