شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/07/11 09:37:00
سرویس سیاسی
بهمن محمدی:

قانون، مجلس را در رأس امور می‌داند

**نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر مجلس وظایف خود را به درستی انجام دهد، براساس اختیارات قانونی خود در رأس امور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"بهمن محمدی" در گفتگو با روزنامه نسل فردا با بیان این مطلب گفت: زمانی حضرت امام خمینی(ره) فرمودند مجلس در رأس امور است و همه این مطلب را پذیرفتند و عنوان کردند و می‌کنند. شاید منظور امام راحل از بیان این سخن آن بوده که مجلس از آرای متنوع و متعدد مردم در اجتماع، قومیت‌ها و مناطق مختلف و حتی از مذاهب گوناگون شکل می‌گیرد و این مجلس را مظهر اراده ملی کشور می‌کند. احتمالاً امام عظیم‌الشأن ما تحت این عنوان فرموده‌اند که مجلس در رأس امور است که همین طور هم هست.

وی افزود: اگر مجلس وظایف خود را به درستی انجام دهد و براساس یک انتخابات سالم و رقابتی و واقعی شکل بگیرد که همین طور هم هست و خواهد بود، طبیعتاً براساس اختیاراتی که قانون اساسی در اختیار مجلس شورای اسلامی گذاشته چه در زمینه قانونگذاری و چه در بحث نظارت بر اجرای قانون، فرمایش حضرت امام واقع می‌شود.

محمدی در پایان گفت: به هر حال این کلام حضرت امام راحل (ره) همچنان جاری و ساری است و بعید می‌دانم کسی اصرار داشته باشد که خلاف آن را بگوید اما در هر صورت باید از موارد اختلافی پرهیز کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet