هدر اصلی
1389/07/11 10:55:00
سرویس صحن
در ادامه بررسی طرح اصلاح الگوی مصرف:

تعیین الگوی مصرف انرژی بر عهده وزارت نفت و نیرو محول شد

**با تصوب نمایندگان مجلس تعیین الگوی مصرف ماهانه حامل های انرژی بر عهده وزارتخانه های نفت و نیرو گذاشته شد تا با همکاری سازمان های مرتبط این الگو را مشخص کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه، بررسی و تصویب مواد دیگری از طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را ادامه دادند.

نمایندگان با ورود به فصل چهارم طرح اصلاح الگوی مصرف که به معیار و استاندارد مصرف انرژی مشترکین، فرآیندها و تجهیزات انرژی بر مربوط می شود با تصویب ماده 10 این طرح مقرر کردند که؛ وزارتخانه های نفت و نیرو در چارچوب قانون بودجه سنواتی و قانون هدفمند کردن یارانه ها موظفند با همکاری وزارتخانه های مرتبط و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و توجه به شرایط اقلیمی، فرهنگ و عادات مصرفی، تکنولوژی مورد استفاده در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی الگوی مصرف ماهانه حامل های انرژی را بخش های خانگی، تجاری، عمومی و مصرف ویژه انرژی صنایع (از جمله صنایع نفت و نیرو)، معادن، صنایع معدنی، کشاورزی و پمپاژ آب را تعیین کرده و به تصویب هیات وزیران برسانند.

نمایندگان مجلس مصوب کردند که یارانه در نظر گرفته شده برای مصارف داخل الگو در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها از محل نرخ تبعیضی مشترکین خارج از الگو جبران شود.

نمایندگان همچنین تبصره 2 این ماده را به پیشنهاد غلامرضا مصباحی مقدم حذف کردند.

تبصره 2 این ماده که توسط نمایندگان حذف شد عبارت از این بود که: وزارتخانه های نفت و نیرو موظف شده بودند هر ساله نرخ های تبعیضی برای مصرف مشترکین پرمصرف را تهیه و پس از تایید هیات وزیران اعمال نمایند. وجوه اضافی حاصل از اعمال نرخ های تبعیضی به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز و عینا به منظور اجراء حکم تبصره (1) این ماده و اصلاح الگوی مصرف در اختیار وزارتخانه های نفت و نیرو قرار می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet