هفته دفاع مقدس
1389/07/12 14:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

اعلام سال خلع سلاح جهانی آرزوی همه ملت‌هاست

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اظهارات احمدی‌نژاد در سازمان ملل گفت: حق ایران در برخورداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای مطالبه همه ملت است و اعلام سال خلع سلاح جهانی آرزوی همه ملت‌هاست.

عبدالمحمد بابا‌‌احمدی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: آن چیزی که رئیس جمهور به عنوان نماینده ملت ایران در نیویورک مطرح کرد مواضع انقلاب، مردم و رهبری بود.

وی افزود: سخنان رئیس جمهور در خصوص عظمت قرآن کریم و اینکه قرآن بر احترام ادیان الهی تاکید دارد بیانگر فرهنگ دینی ایرانیان که پایبندی به ارزش‌های الهی و عدالت‌خواهی و حق طلبی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مواضع احمدی‌نژاد همان آرمان‌های امام(ره) و انقلاب و مواضع اصولی مقام معظم رهبری در صحنه بین الملل بود که بر پایه تعالیم پیامبران و ادیان الهی و بیانگر عدالت طلبی و حق طلبی در دنیاست که این سخنان موجب خشم سران استکبار جهانی شده است.

نماینده مردم لردگان در مجلس دلیل ترک کردن برخی سران کشورهای غربی در جلسه سخنرانی احمدی‌نژاد را نداشتن جوابی در برابر سخنان رئیس جمهور کشورمان که نماد حق‌طلبی است، دانست و افزود: این افراد شکست خود را با این حرکت اعلام کردند.

وی با تقدیر از مواضع رئیس جمهور کشورمان در مقابله با زورگویی های استکبارجهانی گفت: پیشنهاد احمدی‌نژاد برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره حادثه11سپتامبر بسیار مطلوب بود؛ چرا که مطرح کردن لزوم تحقیق در خصوص حادثه 11 سپتامبر موجب می‌شود تا کل جهان چهره پلید استکبار جهانی را روشن‌تر ببینند.

بابااحمدی خاطر نشان کرد: احمدی نژاد در سخنان خود بر حق مسلم ملت ایران در برخورداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد و با حضور در مقر سازمان ملل و سخنان ضداستکباری خود، فرمایشات مقام معظم رهبری را در این خصوص عملی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حق مسلم ملت ایران در برخورداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای مطالبه حق ایران از نهادهای بین‌المللی است و طرح موضوع خلع سلاح هسته‌ای و اعلام سال خلع سلاح جهانی آرزوی همه ملت‌هاست و این عملکرد وی قابل تقدیر است.

بابا احمدی با بیان اینکه سخنان احمدی نژاد در راستای بیداری و هوشیاری ملت‌ها و تبیین اهداف دین مبین اسلام است گفت: مواضع رئیس جمهور کشورمان تنها به حق و حقوق ملت مظلوم و انقلابی ایران اختصاص ندارد، بلکه عدالت طلبی را در کل دنیا خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet