هدر اصلی
1389/07/13 09:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابراهیمی:

دولت بخشی از درآمد هدفمندی یارانه ها را کسب کرده‌است

**نایب رئیس امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که دولت بخشی از درآمد۲۰ هزار میلیارد تومانی که باید با آغاز هدفمندی یارانه ها تا پایان سال کسب می شد را به گونه ای دیگر کسب کرده است و قصد ندارد تمام درآمد را در ۵ ماهه باقیمانده به دست آورد.

حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر، در بیان آسیب های ناشی از تاخیر در اجرای هدفمند یارانه ها  گفت: مردم باید آماده پذیرش شوک اقتصادی ناشی از اجرای برنامه هدفمندی یارانه ها باشند چرا که قطعا اجرای این قانون در ابتدا شوک اقتصادی را به جامعه وارد می کند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید تحمل و بردباری در این زمینه به خرج دهند، افزود: این مدت زیاد طول نمی کشد اما مردم باید برای این مورد آماده باشند.

ابراهیمی گفت: اصل موضوع اجرای هدفمند کردن یارانه ها را همه عقلا قبول دارند اما باید این قانون در چارچوب هایی که مجلس تعیین کرده انجام شود.

 نماینده بیرجند یادآور شد: مجلس زمان اجرا را در اختیار دولت گذاشته است و اکنون که دولت می خواهد در 5 ماهه آخر سال این قانون را اجرا کند باید همه کمک کنیم تا با کمترین مشکل انجام شود.

 وی همچنین در بیان اینکه دولت قرار بود درآمد 20 هزار میلیارد تومانی ناشی از هدفمندی یارانه ها را در مدت زمان یک ساله کسب کند و اکنون این دارایی ها در مدت زمان 5 ماهه کسب خواهد شد، اظهار داشت: دولت درآمدهای خود را به گونه ای دیگر کسب کرده است و مشکلی در زمینه تامین درآمدها ندارد، بنابراین این موضوع موجب می شود تا دولت نخواهد تمام درآمد را در 5 ماهه باقیمانده به دست آورد و فشار مضاعفی به مردم نمی آید.

 ابراهیمی همچنین تاکید کرد: اکنون زمان خوبی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است ، چرا که دولت هم امکانات دارد و هم درآمد کسب کرده است و می تواند هر چه زودتر این قانون را اجرا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet