هدر اصلی
1389/07/13 09:39:00
سرویس اقتصادی
حجت الله رحمانی:

مصوبات سفرهای اول و دوم دولت در دست پیگیری است

**نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت:مصوبات سفرهای اول و دوم هیأت دولت به استان لرستان در حال پیگیری است و نظر هیأت دولت هم این است که این مصوبات اجرایی شوند.

"حجت الله رحمانی"  نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه بامداد با اعلام این مطلب و پیگیری‌های صورت گرفته برای انجام این مصوبات گفت: در حال حاضر در شهرستان الیگودرز پروژه بیمارستان 100 تختخوابی را دردست اجرا داریم که روند مناسبی دارد و با مسئولان مربوطه نیز مذاکراتی برای انجام هرچه بهتر کار صورت گرفته است.

وی افزود: پیشرفت کاری ساخت این بیمارستان مناسب است و مسئولان نیز وعده‌هایی داده‌اند که سال آینده این بیمارستان  به بهره‌برداری برسد که امیدواریم چنین اتفاقی بیفتد. این بیمارستان از نیازهای مبرم اهالی منطقه است.

نماینده مردم الیگودرز در ادامه درباره دیگر پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان هم گفت: ورزشگاه 15 هزار نفری هم از دیگر پروژه‌های مهم و در دست اجراست که در حال حاضر منتظر بهره‌برداری از سالن ورزشی آن در فاز اول هستیم تا بلافاصله عملیات اجرایی فاز دوم آن هم آغاز شود. اما پروژه‌های راهسازی از مهم‌ترین موارد مورد نیاز اهالی استان لرستان هستند که مسئولان استانی و کشوری نیز از آنها آگاهی دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره فعالیت‌های راهسازی در این شهرستان نیز گفت: جاده کمربندی جنوب الیگودرز که حدود 8 سال از وقفه در عملیات اجرایی آن می‌گذرد دوباره از یکی دو ماه ماه پیش اجرایی شده است. البته در این پروژه تلاش شده است تا زیرگذری برای اتصال شهر به روستاهای اطراف به خصوص بیمارستان 100 تختخوابی در دست ساخت احداث شود که خوشبختانه وزارت راه نیز با این موضوع موافقت و آنرا ابلاغ کرده است.

وی در ادامه درباره حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها نیز گفت: در حال حاضر بخش خصوصی نیز ساخت یک سیلوی 100 هزار تنی را در دست دارد که نهایت تلاش شده است تا پروژه پیشرفت خوبی داشته باشد. در صورت تأمین اعتبارات برای این پروژه نیز مشکلی در پایان آن نخواهیم داشت.

نماینده مردم الیگودرز درباره دیگر اقدامات در دست پیگیری افزود: پروژه دیگری که در دست داریم و الان به دنبال تأمین اعتبار آن هستیم راه‌اندازی کارخانه تولید دارو از گیاهان دارویی است. طرح‌های این پروژه هم آماده شده، مجوزها تقریباً صادر شده و منتظر اجرایی شدن هستیم که می‌تواند تا حدودی در کاهش مشکل بیکاری منطقه مؤثر باشد.

رحمانی درباره پروژه‌های روستایی نیز خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به روستاها در حال پیگیری است. در ارتباط با همین پروژه نیز هفته گذشته مراسم کلنگ زنی گازرسانی به روستاهای محمودآباد، خمه علیا و گائیکان را انجام دادیم. روستاهای دیگری مانند جوز، باقرآباد، گندمینه و غیره هم در ماه‌های گذشته گازرسانی شده‌اند. رحمانی در ادامه تأکید کرد: پیگیر این هستیم که گاز را به سایر نقاط بخش مرکزی الیگودرز هم برسانیم چراکه با وجود آب و هوای سرد این منطقه متأسفانه در زمینه گازرسانی به روستاها کوتاهی شده است.

نماینده مردم الیگودرز درباره طرح‌های اشتغالزای دیگر که در استان لرستان وشهرستان الیگودرز در دست انجام هستند، گفت: هفته گذشته کلنگ احداث شهرک صنعتی دام را در روستای چمن سلطان الیگودرز با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم‌آباد به زمین زدیم. همچنین کلنگ احداث شهرک گلخانه‌ای هم در روستای گندمینه به زمین زده شد که با کمک و توجه مسئولان برای بهره‌برداری سریع‌تر، می‌تواند برای جبران بیکاری مثمرثمر باشد.

وی در ادامه افزود: ما با همه تلاش می‌خواهیم کارهایی را در شهر و روستاها انجام دهیم چراکه وظیفه خود می‌دانیم که در خدمت مردم باشیم.

رحمانی تأکیدکرد: در چند سال گذشته به اندازه 20 سال راه روستایی آسفالت شده است که  بی نظیر است اما همچنان محرومیت‌ها وجود دارند که می‌طلبد دولتمردان تلاش بیشتری داشته باشند و امیدواریم با حضور استاندار جدید خدا به ایشان هم شایستگی خدمت به مردم استان را عنایت‌کند چرا که مردم ما مستحق خدمت زیادی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet