هدر موبایل
1389/07/13 10:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی:

نشریات حامی جامعه و نظام‌اسلامی از کمک‌های دولت بهره مند می‌شوند

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:نشریاتی که در جهت کمک به جامعه و نظام اسلامی حرکت می کنند قطعا از کمک های دولت بهره مند خواهند شد اما نشریات زرد و یا نشریاتی که در جامعه ایجاد تنش را هدف قرار داده اند از کمک های دولتی بی بهره می مانند.

محمدجواد آرین منش نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه مطبوعات و نشریات کشور ما به دلیل آنکه به درجه خودکفایی نرسیده اند،نیازمند کمک های دولتی اند،گفت:نیاز مطبوعات و نشریات به کمک دولت به معنای آن نیست که هر نشریه ای که دارای مجوز از وزارت ارشاد است بتواند شامل کمک های دولت و یارانه شود.

وی با اشاره به اینکه یارانه ها ابزار حمایت نظارتی و هدایتی مطبوعات و نشریه ها محسوب می شوند،اظهار داشت:نشریه هایی که درجهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منتشر نمی شوند و یا نشریاتی که معروف به نشریات زرد می باشند و بجای هدایت قطعا از دریافت کمک های دولتی و یارانه ها محروم می شوند.

آرین منش با تأکید بر اینکه نشریات یکی از ارکان توسعه نظام است اذعان داشت: در این مقوله منظور از نشریات،نشریاتی است که خود را با سیاست های نظام تنظیم و به جامعه کمک می کند تا به سمت تعالی پیش رود.

نماینده مشهد افزود: مطبوعات و نشریاتی که نقش هدایتگر را در جامعه ایفا می کننند و به نظام برای رسیدن به اهداف عالیه کمک می کنند طبیعی است که مورد حمایت دولت قرار گیرند.

آرین منش در پاسخ به این سوال که آیا با اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها،مطبوعات و نشریات نیز شامل دریافت یارانه ها می شوند،اظهار داشت: هرصنف،صنعت،سازمان و نهادی که بعد از آزاد سازی قیمت ها به دلیل افزایش قیمتهای حامل انرژی در معرض تنگناهای مالی قرار بگیرد،قطعا مشمول یارانه ها و حمایت های دولتی قرار می گیرد.

وی افزود:در صورتیکه مطبوعات و نشریات نیز با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و آزادسازی قیمت ها متضرر شوند،شامل دریافت کمک های دولت خواهند بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet