هدر اصلی
1389/07/13 14:16:00
سرویس صحن
خباز در گفتگو با خانه ملت

هیچ کس حق ایستادن در مقابل قانون را ندارد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه برخورد صنف طلافروشان با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده خاطرنشان ساخت: هیچ کس حق ایستادن و گارد گرفتن در مقابل قانون را ندارد و باید قانون به درستی اجرا شود.

"محمدرضا خباز "نماینده کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص قانون مالیات بر ارزیش افزوده و عدم اجرای آن از سوی صنف طلافروشان بر ضرورت حرمت گذاشتن به قانون تاکید کرد و اظهار داشت: ما حق نداریم قانون را اجرا نکنیم. قانون، قانون همین کشور است و به وسیله نمایندگان همین کشور تصویب شده است.

وی افزود: اگر نیاز به اصلاح قانون باشد، در نهایت همین نمایندگان باید ورود پیدا کنند و اصلاح را انجام دهند لذا گارد گرفتن و ایستادن در مقابل قانون و تن ندادن به آن روش مناسبی برای حل مساله و بیان نظرات و دیدگاهها نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی به بیانیه کمیسیون متبوعش در حمایت از وزارت اقتصاد در اجرای قاطعانه این قانون اشاره کرد و گفت: در این بیانیه بر دو مساله تاکید شده است اول اینکه از همه اصناف و حرف خواسته شده به قانون تن دهند و آن را محترم بدانند و در اجرای قانون کوتاهی نکنند.

خباز ادامه داد: در بخش دیگری از بیانیه هم کمیسیون اعلام آمادگی کرده است که اگر صنوف مختلف نظر و پیشنهادی دارند کهبا تصویب قانون آن نظر تامین می شود، به کمیسیون اعلام کنند.

نماینده کاشمر در ادامه درخصوص علت مخالفت صنف طلافروشیان با این قانون اظهار داشت: با اجرای این قانون نوعی شفاف سازی در روند کار طلافروشان صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در جلسه ای که کمیسیون با وزیر اقتصاد داشت ایشان اعلام کردند که طلافروشان اعتراضی به قیمت ها ندارند چرا که اولا مبلغ این مالیات بسیار ناچیز است ثانیا این مبلغ از طلافروشان گرفته نمی شود بلکه از مردم به عنوان مصرف کننده دریافت می شود.

خباز با بیان این که اجرای این قانون درآمد همه را به روشنی مشخص خواهد کرد خاطرنشان ساخت: وقتی درآمد مشخص شود در آینده همه باید مالیات واقعی پرداخت کنند و نگرانی این صنف هم از این منظر است.

عضو کمیسیون اقتصادی در پایان تاکید کرد: اگر به درستی اجرای این قانون را مدیریت کنیم می توان با تدبیر مناسب همه را به احترام گذاشتن و اجرای قانون ملزم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet