شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/07/13 18:06:00
سرویس سیاسی

تقدیر نماینده سراوان از فتوای مدبرانه مقام معظم رهبری

**نماینده مردم سراوان در مجلس، فتوای مقام معظم رهبری درباره حرام دانستن توهین به همسر پیامبر و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن را اقدامی مدبرانه دانست و گفت: این اقدام بسیار مدبرانه و عالی بود که باعث ناامیدی و یاس دشمنان خواهد شد.

"عبدالعزیز جمشیدزهی" نماینده اهل سنت در مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه فتوای مقام معظم رهبری از افراطی‌گری‌ها جلوگیری خواهد کرد، افزود: اتحاد و همدلی بیشتر میان شیعه و سنی مهم‌ترین دستاورد سخنان ایشان است و قطعا از برخی افراطی گری‌ها در جهت تفرقه‌افکنی جلوگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: این نخستین بار نیست که مقام معظم رهبری از ایجاد وحدت میان مذاهب و به خصوص شیعه و سنی صحبت می‌کنند؛ بلکه در سال‌های گذشته و در بسیاری از سخنرانی‌های ایشان، این موضوع شنیده می‌شد.

جمشیدزهی با اشاره به اینکه سایر حکومت‌های مسلمان نیز باید این فتوا را اصل قرار دهند، گفت: اقدام ارزشمند مقام معظم رهبری جای تقدیر دارد و تمامی حکومت‌های اهل سنت باید از اقدام قدردانی کنند.

نماینده مردم سراوان در مجلس افزود: ما از این موضوع بسیار خوشحال هستیم، به طوری که بنده تمامی این خبر را که در روزنامه‌ها به چاپ رسیده بود، تکثیر و به حوزه انتخابیه‌ام فرستادم تا همه مردم سراوان از این اقدام مسرور شوند.

رهبر انقلاب با صدور فتوایی توهین به عایشه همسر پیامبر اسلام  و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن را حرام اعلام کردند.

مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتائی اعلام کردند: " اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [عایشه] حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمد(صلی الله علیه واله) -می شود."

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet