هفته دفاع مقدس
1389/07/14 09:59:00
سرویس صحن
خباز در تذکر شفاهی:

در بررسی پیشنهادها آیین‌نامه داخلی رعایت شود

**نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی خواستار رعایت آئین نامه در بررسی پیشنهادهای نمایندگان در طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" محمدرضا خباز" نماینده کاشمر خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ در تذکری شفاهی در زمان بررسی ماده 24 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی خواستار رعایت آئین نامه در بررسی پیشنهادهای نمایندگان شد.

خباز با اظهار اینکه مطابق آئین نامه پیشنهادها پیش از طرح در صحن علنی باید چاپ شده و در اختیار نمایندگان گذاشته شود، خاطرنشان کرد: ما می بینیم که پیشنهادها پیش از چاپ، مطرح می شود که من احساس می کنم این اقدام در آینده سنت شود و قانون اجرا نشود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس در پاسخ به تذکر خباز، گفت: این مواردی که به عنوان پیشنهاد مطرح شد، موارد رفع ابهامی بود که کمیسیون (انرژی) مطرح کرد.

براساس ماده 24 کلیه مصرف کنندگان انرژی با مصرف سالانه سوخت پیش از پنج میلیون مترمکعب گاز و یا سوخت مایع معادل آن و تقاضای قدرت الکتریکی بیش از دو مگاوات موظفند با ایجاد واحد مدیریت انرژی از طریق صرفه جویی و استفاده از بخش دولتی و یا استفاده از بخش خصوصی نسبت به انجام ممیزی انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی و اجرای راهکارهای لازم جهت بهینه سازی مصرف انرژی به منظور دستیابی به معیارهای موضوع ماده 11 این قانون اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet