هدر اصلی
1389/07/14 10:40:00
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان مجلس صورت گرفت؛

الزام 2 وزارتخانه برای تعیین استاندارد مصرف انرژی برای هر واحد زراعی

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارتخانه های نفت و نیرو موظف شدند معیار و استاندارد مصرف انرژی برای هر واحد سطح زیر کشت زراعی و باغی را برحسب شرایط اقلیمی، استحصال مجاز آب و باتوجه به نوع محصول و با استفاده از شیوه‌های پربازده استحصال آب و روش های نوین آبیاری تدوین نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در ادامه بررسی جزئیات طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی ماده 28 این طرح را با 115 رای موافق،‌26 رای مخالف و 140 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

براساس این مصوبه نمایندگان مقرر کردند؛ وزارتخانه های نیرو و نفت موظفند با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران معیار و استاندارد مصرف انرژی برای هر واحد سطح زیر کاشت زراعی و باغی را بر حسب شرایط اقلیمی، استحصال مجاز آب و باتوجه به نوع محصول و با استفاده از شیوه های پربازده استحصال آب و روش های نوین آبیاری تدوین نمایند.

براساس این مصوبه، مصرف کنندگان انرژی در بخش کشاورزی که معیار و استاندارد فوق را رعایت ننمایند، قیمت انواع انرژی را با تشخیص و زارتخانه های نفت و نیرو تا دو برابر قیمت حامل های انرژی می پردازند.

همچنین براساس این مصوبه، مبالغ مازاد بر قیمت آزاد به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود و در اجرا راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در بخش کشاورزی موضوع مواد این فصل هزینه می گردد.

براساس این مصوبه آئین نامه نحوه اجرایی اینماده در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه و قوانین بودجه سنواتی به تصویب هیات وزیران می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet