خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/03/05 15:00:00
سرویس کمیسیون ها

طرح اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شد

طرح اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب ۱۳۵۹ شورای انقلاب، اعاده شده از شورای نگهبان که جهت اصلاح به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خاجی مجلس ارجاع شده بود با اصرار مجدد نمایندگان خانه ملت به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

به گزارش خانه ملت، کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در توضیحاتی به ایرادات شورای نگهبان پرداخت و گفت: ما بر مصوبه خود مصر هستیم و در صورت تایید نظر کمیسیون توسط مجلس خواهان ارایه آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم.

سبحانی نیز خاطرنشان کرد: عنوان شده که اگر درختی در باغچه بخواهد قطع شود که این کلمه باغچه از نظر من مبهم است.

وی با تاکید بر این که در کمیسیون باید در رابطه با این واژه رفع ابهام شود، گفت: نمی‌شود در زمینه‌ای که ابهام دارد حکم کنیم به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شود.

وی با اشاره به اصل 112 قانون اساسی گفت: کاری که کمیسیون در این زمینه کرده غیرقابل دفاع است.

هم‌چنین طلایی‌نیک به عنوان موافق این طرح خاطرنشان کرد: در مورد اصلاح این طرح که از سوی شورای عالی استان‌ها به مجلس تقدیم شده در کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان بحث‌های زیادی انجام شده است.

نماینده دامغان در مجلس هفتم با بیان این که ابهام ذکر شده در بحث‌هایی که در کمیسیون داشتیم برطرف شده است، افزود: استفاده از واژه باغچه دلیلش یک نکته حقوقی بوده است چرا که در اسناد ثبتی که برای املاک صادر می‌شود هم سند ثبتی به عنوان باغ است و هم به اسم باغچه و هم سند به عنوان زمین و ساختمان وجود دارد.

طلایی نیک با بیان این که ما ناگزیر بودیم از این واژه حقوقی که در ادارات ثبتی از سال ها پیش اعمال می شود استفاده کنیم؛ خاطرنشان کرد: معتقدم حل اختلاف ما با شورای نگهبان بدون استفاده از نظرمجمع تشخیص مصلحت نظام مشکل است.

وی با اشاره به این که میزان فضای سبز ما در داخل شهرهای ایران به غیر از شمال ایران یک بیستم(20/1) دنیا است و این یک زنگ خطر جدی است ادامه داد: باید حفظ فضای سبز مورد تاکید قرار گیرد چرا که قطع درخت متاسفانه تبدیل به یک رویه شده است.

هم چنین جلالی در رابطه با رفع ابهام ذکر شده توضیح داد: با شورای نگهبان بحث شد و این ابهام را شورای نگهبان موجه نمی دانست و بر این اساس رفع ابهام نشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet