هدر موبایل
1389/07/14 11:58:00
سرویس صحن
نماینده قائمشهر خواستار شد؛

تدوین راهکاری برای ممنوعیت باز پس‌ گرفتن امضاهای طرح استیضاح

**نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی خواستار تدوین راهکاری شد که نمایندگان نتوانند امضاهای خود را پس از اعلام وصول استیضاح پس بگیرند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی ادیانی راد" نماینده قائم شهر،سوادکوه و جویبار در جلسه علنی امروز چهارشنبه در تذکری با استناد به بند ماده 23 آئین نامه داخلی مجلس با انتقاد از منتفی شدن طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در روز سه شنبه به دلیل پس گفته شدن امضاهای طرح استیضاح گفت: از قدیم گفته اند که حرمت امامزاده را متولی آن باید نگه دارد.

عضو کمیسیون انرژی با اظهار اینکه طبق قانون استیضاح و سوال حق نمایندگان است، خاطرنشان کرد: نمایندگان اما یک تکلیف بزرگتری دارند و آن حفظ شان و منزلت مجلس است.

ادیانی راد با اشاره به پس گرفته شدن امضاهای طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش، گفت: پس گرفته شدن امضای طرح استیضاح به شان و اقتدار مجلس آسیب زده و این شائبه را ایجاد می کند که نمایندگان به دلیل لابی گری از طرح استیضاح خود منصرف شده اند.

وی بر این اساس خواستار تدوین راهکاری شد که نمایندگان نتوانند امضاهای خود را پس از اعلام وصول طرح استیضاح پس بگیرند.

"سیدشهاب الدین صدر" نایب رئیس مجلس که پس از لاریجانی ریاست بخشی از جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به ادیانی راد، گفت: ما موظف به عمل به قانون هستیم.

وی افزود: براساس قانون نمایندگان همانطور که حق استیضاح دارند می توانند طبق همان قانون امضای خود از طرح سوال را پس بگیرند.

طرح استیضاح حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته با 28 امضا اعلام وصول و درجلسه علنی دیروز با دلیل پس گرفته شدن امضاها توسط نمایندگان منتفی شد.

برای استیضاح هر وزیر، امضای حداقل 10 نماینده لازم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet