هدر موبایل
1389/07/14 12:49:00
سرویس صحن
وزیر فرهنگ در پاسخ به سوال احمدی بیغش:

تلاش وزارت ارشاد برای حفظ ارزش های نظام است

**وزیر ارشاد با حضور در مجلس برای پاسخگویی به سوال نماینده شازند، از تلاش وزارت ارشاد برای حمایت از محصولات ارزشی و سازگار با فرهنگ اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، از صحن علنی مجلس شورای اسلامی،" سیدمحمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که امروز برای پاسخگویی به سوال احمدی بیغش نماینده شازند به مجلس آمده بود، با اشاره به سوال وی گفت: از آنجا که سوال در مورد وضعیت فیلم های سینمایی، تئاتر و وضعیت حجاب در نمایشگاه کتاب مطرح شده است، در ابتدا باید بگوییم که تلاش وزارت ارشاد در سال های اخیربه اصلاح این حوزه ها بوده است.

وزیر ارشاد همچنین افزود: مدیریت سینمایی و دیگر مسئولان وزارت ارشاد از نیروهای متعهد هستند که تمام تلاش خود را برای بهتر شدن فضای فرهنگی کشور به کار می برند.

حسینی با اشاره به اینکه نباید در حوزه فرهنگ منتظر نتایج آنی باشیم، گفت: کارهای خوبی در حوزه سینما انجام شده و تمام همت وزارت ارشاد بر این بوده است که در انتخاب سوژه ها دقت شود.

وی با اشاره به برنامه های آتی وزارت ارشاد گفت: وزارت ارشاد برنامه بلندمدتی برای حمایت از ساخت فیلم هایی با موضوعات تاریخ اسلام  ،دفاع مقدس، مشاهیر ایرانی و اسلامی، موضوعات خانوادگی و کودکان خبر داد.

وزیر ارشاد همچنین افزود: در فیلمنامه ها حساس هستیم تا محصول کار با اعتقادات ما سازگار باشند و در ساخت فیلم های مشترک با سایر کشورها نیز به دنبال نگاه ارزشی هستیم.

حسینی با اشاره به وضعیت تئاتر در کشور گفت:‌در حوزه تئاتر ضعف هایی وجود داشت، اما با حمایتی که از گروه های تئاتر شهرستانی خواهد شد امیدواریم وضعیت تاتربهتر شود.

وی با بیان اینکه به هر فیلمی مجوز پخش نمی دهیم،‌ گفت: کم نیستند تعداد فیلم هایی که وزارت ارشاد از ارائه مجوز به آنها خودداری کرده است یا با اصلاحاتی به آنها اجازه پخش داده است.

وزیر ارشاد همچنین در پاسخ به انتقاد نماینده شازند در مورد وضعیت حجاب در نمایشگاه کتاب،‌گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب یک رویکرد بزرگ فرهنگی است که نمونه آن کمتر در منطقه پیدا می شود و درجریان برگزاری آن وزارت ارشاد تمام تلاش خود را برای حفظ ارزش ها انجام داده است.

وی با اشاره به نمایندگان قوه قضائیه، پلیس امنیت اخلاقی و گشت ارشاد در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب، گفت: یکی از معیارهای ما برای سال آینده رعایت حجاب خواهد بود و کسانی که از قانون تخطی کنند به آنها اجازه برپایی غرفه در نمایشگاه را نخواهیم داد.

حسینی همچنین با بیان این مطلب که نقطه قوت نمایشگاه کتاب امسال در کیفیت کتاب های عرضه شده در آن است،‌گفت: در نمایشگاه امسال باتوجه ویژه ای که به محتوای کتاب ها شد کتاب هایی که تفکر وهابیت، سلفی گری، خرافه گرایی عرفان های کاذب و چهره های معاند نظام را تبلیغ می کردند از نمایشگاه کتاب امسال جمع آوری کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet