هدر موبایل
1389/07/14 13:38:00
سرویس صحن
احمدی بیغش در سوال ملی خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

باتسهیلات 20 میلیارد تومانی برای ترویج فرهنگ چه کردید

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در سوال ملی خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی برای ترویج فرهنگ چه کرید، گفت: آیا درست است از اکران فیلمی به دلیل ابتذال جلوگیری کنیم و بعد برای توزیع از طریق شبکه خانگی، به آن مجوز دهیم؟

به گزارش خبرنگار خانه ملت "محمود احمدی بیغش" نمایند شازند در توضیح و دفاع از سوال خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص بی توجهی به وضع ناهنجار فیلم های سینمایی و تئاتر و همچنین وضع  ناهنجار پوشش غرفه داران نمایشگاه کتاب گفت: این سوال در تاریخ 21 اردیبهشت تقدیم شد و 22 تیرماه اعلام وصول شده است و 16 شهریور به دلیل نیامدن وزیر و مجدداً 6 مهر ماه باز هم به دلیل نیامدن وزیر به تعویق افتاده است.

وی خطاب به شهاب الدین صدر که در ابتدای طرح سوال با وجود کم بودن تعداد نمایندگان در صحن علنی مجلس اجازه داد گزارش سوال خوانده شود و وزیر به ارائه پاسخ خود بپردازد گفت: شما با کدام علم می فرمایید که به عدد نیاز نیست؟ این یک توهین به سوال کننده است و بنده اگر از پاسخ وزیر قانع نشوم باید سوال را در معرض رای دوستان قرار دهید اما شما با کدام عدد می خواهید رای بگیرید.

احمدی در ادامه به تشریح سوال خود پرداخت و گفت: حکومت ها و نظام ها اصول و پایه هایی دارند که بر آن استوار هستند و در حکومت دینی و مذهبی به طور قطع اصول اعتقادی و فرهنگ دینی و پایداری و ایستادگی بر اصول ضامن اصلی نگهداری حکومت و سلامت جامعه است.

وی افزود: حکومتی که با خواست خداوند و زحمات و ایثارگری مردم و تقدیم صدها شهید به بار آمده باید مروج و پاسدار اصول و فرهنگ دینی خود باشد وگرنه هم خود در معرض خطر خواهد گرفت و هم سلامت جامعه رو به انحطاط می رود.

نماینده شازند خاطرنشان کرد: برای پیشبرد اهداف نظام دستگاه ها و ابزاری نیاز است که یکی از آنها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. کارش ساخت و پخش فیلم است و آیا می شود ادعا کرد یک حکومت و نظام اسلامی باشیم اما فیلم هایی تهیه کنیم که با اهداف نظام و حتی با رفتار عرفی جامعه از زمین تا آسمان فاصله ها داشته باشد و آیا وزارت محترم نباید پاسخ دهد که به دنبال چیست؟ آیا می تواند بگوید متولی امور فرهنگی در جامعه نیست؟

بیغش با بیان اینکه یکی از ابزارهای اثرگذار بر روح و روان مردم فیلم است گفت: این وزارتخانه چه کارهای اثرگذار و ماندگاری تحویل مردم داده است، متاسفانه وزیر ارشاد به مطالبی که باید پاسخ دهد اشاره نکرده است.

نماینده شازند گفت:اگر فیلم های مناسب ساخته می شد ما وضع فرهنگی مناسب تری داشتیم. ما فیلم ها را با هزینه ای که برای به ثمر رسیدن و ماندگاری انقلاب مان داشتیم می سنجیم.

وی با بیان اینکه بااین سیاست موجود و محصولاتی که شاهد ساخت و پخش آن هستیم به بیراهه می رویم گفت: متاسفانه با هزینه های خودمان فرهنگ بی بند و باری را رواج می دهیم. در این مدت که وزارتخانه در اختیار شما بوده، چند فیلم که اشاره به اصول اعتقادی و ارزش های اسلامی داشته است ساخته اید؟

احمدی افزود:چرا تصور می کنید که افرادی به نام هنرمند باید با پول بیت المال به چهره تبدیل شوند و مقدسات مردم را به سخره بگیرند؟ آیا هدف فیلم های بی محتوایی است که فروش بیشتری داشته باشند. مردم از دولت ارزشمند، استکبارستیز و حامی اصول انقلاب انتظار دارد که اگر می تواند انتظار آحاد مردم را برآورده کندو نگرانی هایی که در دولت اصلاحات وجود داشت را از بین ببرد.

وی گفت:‌ رسالت فیلم در حکومت اسلامی چه باید باشد؟ پاسخ دهید رسالت دین در حکومت اسلامی چه باید باشد؟ تبلیغ زندگی اشرافی؟ تبلیغ ارتباط نامشروع زن و شوهر؟ ترویج فرهنگ فمنیستی؟ تبلیغ نابودی خانواده و دین ستیزی؟ تبلیغ بی احترامی و پرخاشگری بر پدر و مادر؟ قضاوت کنید.20 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض چه سودی در پی داشته است؟

وی با بیان اینکه سینما به بیراهه رفته است،‌گفت: ما از این دولت استکبارستیز چنین انتظاری را نداشتیم، سینماها به تجارتخانه تبدیل شده اند. ابزاری برای فرهنگ سازی و سازندگان و بازیگران سینما به اعتقادات مردم توجهی ندارند و تنها دین و فرهنگ و جیب مردم را نشانه رفته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: آیا درست است از اکران فیلمی به دلیل ابتذال جلوگیری کنیم و بعد برای توزیع از طریق شبکه خانگی به آن مجوز دهیم.تساهل و تسامح در این امر تا به کی؟

احمدی اظهارداشت:شما ما را مقابل طرفداران فتنه هم خلع سلاح کردید کسانی که به امام اعتقاد نداشتند و یکباره در این 18 ماه جنایت روز عاشورای گذشته را محکوم نکردند امروز دایه دلسوزتر از همه شده اند. شما دست ما را بسته اید و بچه های اصولگرا دیگر قدرت دفاع در مجلس ندارند و حالا ادعا می کنید که فیلم های مفید ساخته اید.

بیغش پس از بخش دوم اظهارات وزیر گفت: از پاسخ وزیر قانع نشده ام اما به خاطر رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن تعامل بادولت و به شرط اینکه شما مردانه پای کار بایستید و اجازه ندهید کسانی که میراث خوار رژیم گذشته بوده اند دوباره محصولاتشان منتشر شود از سوالم صرف نظر می کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet