خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/14 12:02:00
سرویس صحن

سبحانی:در ایفای وظایف ملی هیچ ملاحظه غیر موجه بازدانده را نمی‌توان مورد توجه قرار داد

نماینده دامغان طی یک تذکر آیین نامه‌ای گفت: در ایفای وظایف ملی هیچ ملاحظه غیر موجه بازدانده را نمی‌توان مورد توجه قرار داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حسن سبحانی با استناد به مواد 17، 77 و 181 آیین نامه داخلی مجلس، در ابتدای جلسه علنی امروز اظهار داشت: در جلسه گذشته یکی از نمایندگان محترم خواستار استفاده از ظرفیت ماده 77 شد و حضرتعالی هم امکان عملیاتی شدن آن خواسته را فراهم کردید. من در خصوص اقدام شما نکاتی را عرض می‌کنم.

وی افزود: نکته اول این است که ادعای انتساب نسبت سوء به صورت صریح و یا تلویحی به کسی یا بر خلاف جلوه دادن عقیده و اظهارنظر فرد، ادعایی سخت و قابل تامل و دارای آثار مهمی است که اهمیت آن مقدمتا اثبات اصل موضوع را ضروری می‌کند و پس از اثبات آن موضوع استفاده از آن ماده ضروری می‌شود.

سبحانی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما با پذیرش بلافاصله ادعا در وقاع وارد بودن آن را تایید کردید. حداقل از حضرتعالی که مطابق ماده 17 برای اجرای بی طرفانه آیین نامه سوگند یاد کرده‌اید توقع این است که می‌فرمودید چگونه این عبارت من که گفتم«طرحی بیست ماه در تمشیت‌ هیات رئیسه باقی مانده »توهین به کسی را القا می‌کند.

نماینده دامغان خاطرنشان کرد: پس از پایان تذکر حضرتعالی با بیان یک عبارتی بصورت تلویحی جهت گیری کردید که این بیان شما خود نسبت سوء دیگری در مورد اینجانب است.

وی ادامه داد: در همان جلسه که این مسایل اتفاق افتاد کسانی از نمایندگان خواستند تذکر بدهند که حضرتعالی فرمودید کش ندهید و بگذرید. بنده در تمام ادوار مجلس که حضور داشتم تلاش کردم قانون اساسی و آیین‌نامه بدرستی و در حد فهم خودم اجرا شود و این تلاش را نه تنها در راستای تضعیف انجام نمی‌دهم بلکه حتما در راستای تقویت امور انجام داده‌ام و الان هم همینطور است.

سبحانی گفت: ما اصولا آنقدر مساله داریم که فرصت تضعیف نداریم به همین دلیل آنچه که عرض کردم برای اداره امور است.

وی افزود: یادآوری می‌کنم در ایفای وظایف ملی کما فی‌السابق هیچ ملاحظه غیر موجه بازدارنده را نمی‌توان مورد توجه قرار داد و همه باید تلاش کنیم آنچه که محل وثاق است به آن وفادار بمانیم.

حدادعادل در پاسخ به این تذکر سبحانی گفت: از بیان همراه با متانت و احترامتان تشکر می‌کنم و تلاش می‌کنیم انشاالله به وظیفه مان عمل کنیم و حقوق نمایندگان رعایت شود.

وی افزود: انشاالله مجلس ما همانطور که سعی ما بر این بوده و از اول تاکنون هم برای این مقصود تلاش کرده‌ایم، مجلس با اخلاق و با نظم باشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: به هر حال اگر موجباتی شده که این احساس برای شما پیش آمده به این نکته تاکید می‌کنم که ما بنا نداریم که بی حرمتی نسبت به هیچ یک از نمایندگان از جمله شخص جنابعالی صورت بگیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet