هدر اصلی
1389/07/14 17:56:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم دامغان:

قانون هدفمندی یارانه‌ها به خوبی اجرا می‌شود

**با مدیریت درست، نظارت دقیق و اجرای کامل لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، ان‌شاء‌الله این قانون به خوبی به اجرا می‌رسد.

"حسن ملک‌محمدی" نماینده مردم دامغان در گفت و گو با روزنامه کویر با بیان این مطلب، درباره قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها طرح بسیار مهمی است که نباید آن را مترادف حذف یارانه‌ها دانست، بلکه باید آن را چنین تفسیر کرد که این یارانه‌ها اکنون به صورت بهینه به بهره‌برداری صحیح می‌رسد. در حقیقت یارانه‌ها که تاکنون بی‌ملاک در اختیار همه اقشار مردم قرار می‌گرفت، حالا به صورت هدفمند به افراد آسیب‌پذیر جامعه می‌رسد.

وی افزود: مجلس این لایحه را در چارچوب قانون و مقررات بررسی کرد و در نهایت با تعامل دستگاه‌های اجرایی که آنها نیز از افکار و نظرات اندیشمندان متعدد و افراد متخصص سود برده بودند، آن را به تصویب رساند. هدفمندی یارانه‌ها یکی از بزرگترین طرح‌های اقتصادی است که شاید به گونه‌ای بتوان آن را جراحی اقتصادی نامید و ان‌شاء‌الله براساس اعلام سخنگوی اقتصادی دولت این قانون از ابتدای آبان‌ماه به تدریج اجرا می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: آنگونه که برخی افراد مطرح کرده‌اند که مردم ایران باید خود را برای یک ریاضت اقتصادی آماده‌کنند، نخواهد شد و ملت بزرگوار، نجیب، قانع، صبور و با همت که در مسائل ارزشی و فداکاری سابقه بسیار روشن و درخشانی دارند، نیاز به اینگونه آماده‌باش‌ها نخواهند داشت. ملت ایران در مسائل بسیار پیچیده‌تر با سرافرازی به تکالیف خود عمل کرده و این برهه را نیز به خوبی پشت‌سر خواهد گذاشت.

ملک‌محمدی ادامه داد: اگر این طرح درست مدیریت شود، نظارت دقیق بر آن صورت گیرد و آنچه مورد تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده به درستی اجرا شود، به بهترین نحو نتیجه خواهدداد. البته این نکته را هم عرض کنم که اجرای هر طرحی در ابتدا ممکن است نوساناتی داشته باشد یا تبعات مختصری همراه بیاورد ولی با عنایتی که مردم شریف به دولت خدمتگزار دارند این مسائل را با نیکی پشت‌سر می‌گذارند.

نماینده مردم دامغان همچنین گفت: مردم در سخت‌ترین مسائل همچون هسته‌ای شدن ایران، خدمتگزاران خود در نظام جمهوری اسلامی را همراهی کردند تا همه موانع را در عرصه جهانی از سر راه بردارند و ما وارد باشگاه هسته‌ای دنیا شدیم؛ هدفمندی یارانه‌ها که موضوعی داخلی و به نوعی خانوادگی محسوب می‌شود که به طور طبیعی کل ملت ایران، این خانواده را تشکیل می‌دهند و با همدلی و همراهی می‌توانند آینده‌ای امیدبخش و پرنشاط را به بار آورند.

ملک‌محمدی در پایان اظهار داشت: البته برخی معاندان نظام و بعضی مخالفان و کج‌اندیشان یا فرصت‌طلبان و شکست‌خوردگان سیاسی و منافقان زخم‌خورده ممکن است جوسازی و سیاه‌نمایی کنند تا در بین صفوف فشرده مردم خلل به وجود بیاورند و ایجاد یأس و ناامیدی کنند. این مسئله نیاز به بصیرت، دقت و همت همه آحاد جامعه دارد و به نظر من نسخه موفقیت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را در آغاز سال، رهبر حکیم و فرزانه انقلاب ارائه فرمودند که با همت و کار مضاعف می‌شود به بهترین وجه از این مرحله هم با سرافرازی عبورکرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet