هدر موبایل
1389/07/15 07:49:00
سرویس سیاسی
یادداشتی ازعبدالرضا ترابی

باید به دنبال انرژی های پاک باشیم

**"عبدالرضا ترابی" نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که در اختیار هفته نامه کویرقرار داده به فعالیتهای صلح آمیر هسته ای کشورمان اشاره کرد و افزود : با توجه به راه‌اندازی نیروگاه بوشهر که در حال حاضر سوخت‌گذاری شده است و تا دو ماه آینده برق تولیدی آن وارد شبکه سراسری برق می‌شود، شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه کشورمان وضع کرده‌اند.

با توجه به اینکه سوخت فسیلی پایان‌پذیر است و نیروگاه‌های برق‌آبی هم پاسخگوی نیازهای آینده ما نخواهند بود ما باید به دنبال انرژی‌های پاک باشیم تا بتوانیم بیش از 45 هزار مگاوات برق مورد نیاز را تولید کنیم. با توجه به مشکلات خشکسالی در کشور نیروگاه‌های برق‌آبی ما دیگر توان جوابدهی ندارند و ما باید دنبال نیروگاه‌های جدید با انرژی‌های پاک به خصوص انرژی اتمی باشیم.

اعتقاد داریم تحریم‌هایی که از سوی اروپا اعمال می‌شود فقط به دلیل فشارهای رژیم صهیونیستی است. اروپا و آمریکا هم می‌دانند که ایران به دنبال سلاح اتمی نیست اما آنها هم می‌خواهند با اعمال فشار، ایران را مجبور به عقب‌نشینی کنند. اگرچه این تحریم‌های اعمال شده یکجانبه، بی‌اثر بوده و ایران توانسته است با همت غیورمردان و شیرزنان خود، کمترین آسیب‌ها را از بابت این تحریم‌ها متحمل شود.

نکته دیگری که بد نیست بدان اشاره‌ای شود، درباره جایگاه قانونی مجلس است. اعتقاد داریم اگر کسی می‌خواهد بداند کدام قوه در رأس است باید قانون اساسی را مطالعه کند. در قانون اساسی همه چیز مشخص است و اختیارات تمام قوا مشخص شده است.

در قانون اساسی آمده است که تمام قوا باید به مجلس پاسخگو باشند و بعد ضمن برشمردن اختیارات مجلس در قانون اساسی، هیچ جای آن نیامده است که کسی بتواند مجلس را منحل کند. این نشان می‌دهد که مجلس در رأس امور است و بعد از مقام معظم رهبری بالاترین قوه است چراکه تمام اختیارات مجلس از اصول مدیریتی و اختیار ولایت تفویض شده است.

بااین حال، نظر مجلس بر این است که همه باید دنبال وحدت باشند و طرح مسائل اینچنینی موجب تفرقه می‌شود. یکی از تذکرات مقام معظم رهبری هم در دیدار خود با دولت این بود که نباید قوا یکدیگر را بی‌اعتبار کنند چراکه بحث وحدت الان از نیازهای اصلی کشور است. در چنین وضعیتی تحریم‌ها خطر نیستند. بزرگ‌ترین خطر برای ما عدم وحدت در داخل کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet