هدر اصلی
1389/07/15 07:24:00
سرویس سیاسی
دهقان در پی سخنان احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل:

سخنان رئیس جمهور با صداقت بود

**رئیس جمهور کشورمان در سفر اخیر خود به مجمع جهانی سازمان ملل متحد با ایراد سخنان و طرح پیشنهادات مهمی، توانست سخنان تازه‌ای به گوش جهانیان برساند.

هرچند سخنان رئیس‌جمهور کشورمان مطابق معمول با واکنش قدرت‌های استکباری مواجه شد اما بسیاری از آزاداندیشان جهان بار دیگر متوجه صداقت، صراحت و طرح واقعیت‌های مطرح در جهان شدند. طرح پیشنهاد مهمی چون تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای حادثه 11 سپتامبر در این مجمع که با واکنش مستقیم رئیس‌جمهور آمریکا در این زمینه مواجه شد، نشان داد که سخنان احمدی‌نژاد توانسته است با درک درست از مسائل، پاسخ کوبنده‌ای را به قدرت‌های استکباری که دائما در حال کشیدن نقشه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، بدهد.

"عزت‌الله دهقان" نماینده دورود و ازنا و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با هفته نامه بامدادبا قدردانی از سخنان رئیس‌جمهور در مجمع سازمان ملل عقیده دارد که صراحت رئیس‌جمهور و انداختن توپ به میدان دشمن از استراتژی‌های مهم احمدی‌نژاد محسوب می‌شود.

وی مانور رسانه‌ای رئیس‌جمهور و بهره‌گیری از قدرت رسانه در این سفر و مصاحبه با حدود 16 رسانه خارجی را از ویژگی‌های مهم احمدی‌نژاد عنوان و تأکید کرد که در این سفر بسیاری از سخنان ناگفته به جهان منتقل شد. وی در گفت‌وگو با بامداد به سؤالات ما درخصوص این سفر و سخنان رئیس‌جمهور پاسخ داد.

سفر اخیر رئیس‌جمهور به مجمع جهانی سازمان ملل و سخنان ایشان را تا چه اندازه مؤثر می‌دانید؟

آقای احمدی‌نژاد انصافا به عنوان یک مسلمان غیرتمند و کسی که دارای درد دین است و رنج سایر ملل مسلمان را درک کرده، توانست در سازمان ملل با کمال شهامت و جسارت صحبت‌هایی را مطرح کند که امام راحل آن را تبیین کرده بودند.

رئیس‌جمهور در این سفر به عنوان زبان مستضعفان و محرومان جهان و کسانی که زیر سلطه استکبار هستند، پیشنهادات خوبی مطرح کرد، به‌خصوص در مورد کمیته حقیقت‌یاب حادثه 11 سپتامبر نظرات مهمی را بیان کرد. به هر حال رئیس‌جمهور با طرح پیشنهاد تشکیل کمیته حقیقت‌یاب خواستار روشن شدن قضیه و باز شدن جعبه سیاه این فاجعه شد.

 موضع‌گیری رسانه‌ای که رئیس‌جمهور در طول سفر به آمریکا داشت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

رئیس‌جمهور سعی کردند در تمام موضع‌گیری‌هایی که داشتند،‌ با قدرت و قوت مسائل را به صورت پخته بیان کنند و در محدوده سیاست‌های نظام، قانون اساسی، رهنمودهای امام(ره) و توصیه‌های مقام معظم رهبری حرکت نمایند و من به عنوان یک نماینده کوچک مجلس از ایشان قدردانی می‌کنم.

موضع‌گیری رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به رئیس‌جمهور کشورمان را چگونه می‌دانید؟
 اوباما اول با یک ژست اسلامی روی کار آمد و حتی در مراسم سوگند خود اعلام کرد که نام کامل وی باراک حسین اوباماست، اما ایشان در سیاست ثابت کرد که پیرو راه رئیس‌جمهور قبل از خود یعنی جورج بوش است. صحبت‌های اخیر اوباما در خصوص تحریم ایران و تحریک‌هایی که برای تحریم ایران نسبت به سایر کشورها به خرج می‌دهد، نشان از نابخردی و ناپختگی این رئیس‌جمهور دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet