هدر اصلی
1389/07/16 15:09:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در تشریح اهداف سفر ارمنستان و قزاقستان:

ایران به دنبال ایجاد امنیت و آرامش در منطقه است

**رییس مجلس شورای اسلامی هدف اصلی سفر خود به ارمنستان و قزاقستان را استفاده از ظرفیت‌های کشورهای منطقه برای ایجاد فضایی امن در منطقه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" بعد از ظهر روز جمعه پیش از ترک تهران به مقصد ایروان در جمع برنگاران در تشریح اهداف سفر خود به کشورهای ارمنستان و قزاقستان اظهار داشت: یکی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران داشتن مراودات نزدیک با کشورهای منطقه و ایجاد روابط امن است و در همین راستا در این سفر که با هدف توسعه همکاری‌های سیاسی و افزایش مراودات اقتصادی صورت می‌گیرد، با دو کشور ارمنستان و قزاقستان مذاکره خواهیم کرد.

رییس مجلس در ادامه یادآور شد: چندی پیش در در سفری که رییس مجلس ارمنستان به ایران داشت، مذاکرات مطلوبی برای توسعه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی داشتیم و بحث‌های خوبی برای ایجاد آرامش در منطقه صورت گرفت.

وی همچنین با اشاره به سفر خود به قزاقستان اظهار داشت: ما سطح مناسبات خوبی با کشور قزاقستان داریم و تاکنون رایزنی‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف برای توسعه روابط داشته‌ایم.

لاریجانی به ملاقات و مذاکره خود در ژنو با رییس مجلس قزاقستان اشاره کرد و با بیان اینکه در این مذاکرات زمینه‌های توسعه روابط سیاسی و اقتصادی را مورد بررسی قرار دادیم گفت: در این سفر تلاش می‌کنیم به شکل جامع‌تری این مسایل را بررسی کرده و به توافق برسیم.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگاه ما این است که بتوانیم از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های کشورهای منطقه برای ایجاد امنیت و آرامش در منطقه استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet