هدر اصلی
1389/07/16 17:49:00
سرویس سیاسی

دیدار روسای مجالس ایران و ارمنستان

**رئیس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به ایروان با حضور در مجلس ارمنستان با "هوویک آبراهامیان" رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، پس از ورود "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی به ایروان که با استقبال معاون مجلس این کشور مواجه شد، لاریجانی به محل پارلمان این کشور رفت و با "هوویک آبراهامیان" دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار همچنین "گالوس ساهاکیان"رییس فراکسیون حزب جمهوری خواه که حزب حاکم بر این کشور است و معاون وی نیز حضور دارند.

تا دقایقی دیگر روسای مجالس ایران و ارمنستان در حضور هیات همراه ایرانی و جمعی از نمایندگان ارمنستان با یکدیگر مذاکره خواهند کرد.

لاریجانی و هیات همراه ساعاتی دیگر در ضیافت شامی که به مناسبت این سفر برگزار می‌شود، حضور می‌یابند.

هیات پارلمانی ایران طی اقامت دوروزه خود در ایروان،‌ با رییس جمهور،‌ نخست وزیر،‌ وزیر امور خارجه و همچنین اعضای گروه دوستی پارلمانی ارمنستان نیز دیدار می‌کنند.

لاریجانی و هیات همراه سپس به منظور دیداری دو روزه از قزاقستان راهی آستانا پایتخت این کشور می‌شوند و در این سفر دیدارهایی نیز با رییس مجلس و مقامات قزاقستان خواهند داشت.

"فاطمه آلیا" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر، "محمد دهقانی نقندر "نماینده مردم چناران و طرقبه، "غلامرضا اسدالهی" نماینده مردم تربت جام و تایباد، "نصراله کوهی باغ اناری" نماینده مردم سروستان، "گیورک وارطان" نماینده مردم ارامنه شمال کشور، "روبرت بیگلریان" نماینده مردم ارامنه جنوب کشور و "حسن ملک محمدی" نماینده مردم دامغان، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet