هدر موبایل
1389/07/17 14:04:00
سرویس اقتصادی
میگلی‌نژاد:

ادامه تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی مشکلات فراوانی دارد

**بحث‌ها پیرامون تولید بنزین توسط پالایشگاه‌ها و آثار سوئی که در بحث تولید کالاهای پتروشیمی می‌تواند داشته باشد و آلایندگی‌ای که می‌تواند ایجاد کند و تأثیر منفی بر جامعه و مصرف‌کنندگان بنزین، چنانچه نتیجه بررسی در خصوص داشتن آثار سوء بر جامعه تأیید شود یقیناً باید تولید بنزین توسط پتروشیمی‌ها متوقف شود و اگر نشود باید پالایشگاه جدید برای این امر ساخته شود.

" غلامعلی میگلی‌نژاد" نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه صدای بوشهردر این خصوص و مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه اش گفتگویی انجام داده است که در زیر می خوانید.

  به نظر شما اگر بودجه سال 90 نیز مثل سال 89 بدون برنامه توسعه جدید نوشته شود چه آسیبهایی به دنبال دارد؟

مهم‌ترین آسیب این است که به اهداف 1404 دست پیدا نمی‌کنیم چون عملاً دو سال پشت سر هم نظام بدون برنامه حرکت کرده است و این دو سال ما را از اهدافمان دور می‌کند. اینکه ما برنامه چهارم را هم در 89 و هم در 90 لحاظ کنیم و دوباره به اتکای برنامه چهارم بخواهیم پیش ببریم نشان‌دهنده عدم موفقیت مسئولین در یک برنامه‌ریزی صحیح است.

  به نظر شما راهکار عدم تلاقی بودجهنویسی و تصویب برنامه توسعه چیست؟

هر کدام در زمان قانونی و تعیین‌شده خودش تحویل مجلس داده شود. دولت کوتاهی در قبال بودجه میان‌مدت و سالانه به خرج ندهد و هر دو برنامه‌ها و بودجه‌ها در موقع قانونی و تعیین‌شده به مجلس ارائه شود.

  آخرین بحثهای مطروحه در کمیسیون انرژی مربوط به چه موضوعاتی بود؟

بحث‌ها پیرامون تولید بنزین توسط پالایشگاه‌ها بود و آثار سوئی که در بحث تولید کالاهای پتروشیمی می‌تواند داشته باشد و آلایندگی‌ای که می‌تواند ایجاد کند و تأثیر منفی بر جامعه و مصرف‌کنندگان بنزین، دیدگاه دیوان محاسبات، بازرسی کل کشور و اعضای کمیسیون و دست‌اندرکاران نفت شنیده شد. چنانچه نتیجه بررسی در خصوص داشتن آثار سوء بر جامعه تأیید شود یقیناً باید تولید بنزین توسط پتروشیمی‌ها متوقف شود و اگر نشود باید پالایشگاه جدید برای این امر ساخته شود.

  آخرین پیگیریهایتان در حوزه انتخابیه مربوط به چه موضوعاتی است؟

پیرو پیگیری‌های صورت‌گرفته درباره دو روستای همجوار نیروگاه اتمی جلساتی داشتیم که قرار شد یک کارگروه تخصصی تشکیل شود و پیشنهادات خود را در اختیار شورای تأمین استان ارائه دادند.سؤالی از وزیر نفت و وزارت راه و شرکت مسافربری والفجر نیز درباره ایاب و ذهاب کارکنان جزیره خارک مطرح کرده‌ام که قرار شد برنامه‌های خود را در جهت جلب رضایت مردم اعلام کنند و شرکت‌ها اگر موفق نشوند نارضایتی مردم را رفع کنند سؤال به صحن علنی کشیده می‌شود. به ما قول‌هایی دادند که این اتفاق نیفتد. ما هم مطرح کردیم که در صورت رفع مشکل اصراری به طرح سؤال در صحن علنی مجلس نیست.

  آیا موضوع دیگری را هم مورد پیگیری قرار دادهاید؟

با توجه به اینکه هفته نیروی انتظامی را پشت سر گذاشتیم از تلاش نیروی انتظامی تقدیر به عمل آوردیم و همچنین در ارتباط با دیگر مسائل و مشکلات جزیره خارک نیز صحبت شد که با روند قابل قبولی برای رفاه حال آنها تصمیماتی گرفته شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet