هدر موبایل
1389/07/17 13:11:00
سرویس سیاسی

انتقاد نمایندگان عرب کنیست از طرح نژادپرستانه دولت رژیم صهیونیستی

**نمایندگان کنیست از طرح نژادپرستانه رژیم صهیونیستی مبنی بر اجبار بر به رسمیت شناختن این رژیم از سوی عرب های ۴۸به شدت انتقاد کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، نمایندگان عرب پارلمان رژیم صهیونیستی(کنیست) طرح جدید دولت این رژیم را ادامه اقدامات نژادپرستانه آن دانستند.

"احمد الطیبی" نائب رئیس کنیست در این باره گفت: طرح نتنیاهو مبنی بر به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک دولت یهودی از سوی ساکنان غیریهودی اقدامی نژادپرستانه است و هدف آن چیزی جز از میان بردن فلسطین نیست.

وی افزود: نتنیاهو و طرفدارانش با شعار دموکراسی فعالیت می کنند ولی در واقع به افزایش نژادپرستی و تبعیض علیه اقلیت عرب ساکن سرزمینهای اشغالی مشغولند.

"جمال زحالقه" رئیس حزب"تجمع" کنیست اظهار داشت: در دنیا کشوری وجود ندارد که شرط دریافت تابعیت را به رسمیت شناختن ایدئولوژی و دولت خود قرار دهد. این اقدام مغایر دموکراسی و در راستای اقدامات نژادپرستانه آن است.

دولت نتنیاهو نخست وزیر اسرائیل قرار است فردا یکشنبه با طرح اعطای تابعیت به عرب های ساکن اسرائیل در صورت به رسمیت شناختن این رژیم به عنوان دولت یهودی موافقت کند.

عرب های ساکن سرزمینهای اشغالی که به عرب های 48 موسوم اند کسانی هستند که بعد از جنگ سال 1948 از سرزمین خود آوره نشدند ولی همواره از سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی رنج می برند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet