هدر موبایل
1386/05/14 12:19:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی:دو تن از نمایندگان خواستار تحقق اختصاص 3 هزار میلیارد ریال برای تامین حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج شدند

ندیمی و فرهنگی طی یک تذکر مکتوب به وزرای رفاه و بهداشت و درمان، تسریع در اجرای بند (ب) تبصره ۱۵ قانون بودجه ۸۶ برای تحقق ۳ هزار میلیارد ریال برای تامین حمایت بیماران خاص هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، سرطان خون، ام اس، صعب العلاج، آلزایمر را خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر میرمرادزهی نماینده سراوان به وزیر صنایع در خصوص تسریع در شروع بکار صنایع فراوری خرمای سراوان با توجه به گذشت یکسال از مصوبه و ابلاغ آن.

تذکر کاویانی نماینده نهاوند به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت حقوق و مزایای معلمان حق التدریس از اول سال 86 .

تذکر امامی راد نماینده کوهدشت به وزیر فرهنگ در خصوص جلوگیری از ضعف عملکرد مدیریت مدیرکل استان لرستان.

تذکر رستمی نماینده قوچان و حسینی نماینده فریمان به وزیر جهاد و کشاورزی در خصوص افزایش قیمت محصولات کشاورزی با توجه به حذف یارانه‌ها و گران شدن ابزار کشاورزی.

تذکر رستمی نماینده قوچان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت کشمش و خرید به موقع آن از باغداران.

تذکر علیخانی نماینده بوئین زهرا به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی فوری به مشکلات بوجود آمده برای مردم توسط اداره منابع طبیعی شهرستان بوئین زهرا.

تذکر زادسر نماینده جیرفت به وزیر راه و ترابری در خصوص لزوم اصلاح و مرمت جاده‌های جیرفت - بافت و جیرفت - بلوک و فاریاب و کهنوج.

تذکر حیدری نماینده لنگرود به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در احداث اسکله بندر چمخاله و تعریض پل چمخاله و لزوم اجرای طرح کنار گذر لنگرود و به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص تسریع در ساخت طرح 192 واحد مسکونی در لنگرود و شروع طرح 48 هزار واحد مسکونی در گیلان.

تذکر حاجی بابایی نماینده همدان به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص اقدام لازم برای جلوگیری از گرانی مسکن در همدان.

تذکر قنبری نماینده یلام به وزیر نفت در خصوص بررسی و اعلام علت ازدحام در جایگاه‌های فروش بنزین و لزوم برنامه ریزی صحیح در توزیع مناسب سوخت.

تذکر نصیری نماینده گرمی به وزیر نیرو در خصوص پرهیز از اعلام نادرست و غیر واقعی مبنی بر برخوردار بودن آب شرب روستاهای بالای 20 خانوار.

تذکر رهبر به وزیر نیرو در خصوص افزایش بی رویه تعرفه برق و الگوی ناعادلانه مصرف و جریمه‌های نامعقول مصرف کنندگان و به رئیس جمهور در خصوص دستور جلوگیری از واردات بی رویه شکر خارجی و رفع بحران کارخانجات داخلی و کشاورزان.

تذکر فرهنگی نماینده تبریز به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی تولید یا واردات پمپ‌های گاز خانگی و قرار دادن آنها در اختیار مصرف کنندگان دارای خودرو.

تذکر میرتاج الدینی و فرهنگی نمایندگان تبریز، سودانی و جویجری نمایندگان اهواز، بزرگیان نماینده سبزوار،‌ عبادی نماینده بیرجند، یوسفیان نماینده آمل و لاریجان و ثروتی نماینده بجنورد به رئیس جمهور در خصوص لزوم پیگیری و اجرای بند الف ماده 137 قانون برنامه چهارم مبنی بر بازنگری در تشکیلات کلان دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها متناسب با سیاست‌ها و احکام قانون برنامه چهارم.

تذکر منصوری نماینده رامیان به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی علت عدم صدور حکم مسئول تربیت بدنی شهر خان ببین پس از گذشت یکسال از معرفی.

تذکر فضلعلی نماینده تویسرکان، طلایی نیک از بهار وکبودرآهنگ، کاویانی نماینده نهاوند، شهبازخانی نماینده ملایر، مفتح نماینده رزن، بهرامی نماینده اسدآباد و حاجی بابایی نماینده همدان به رئیس جمهور در خصوص دستور پرداخت اضافه کاری کارکنان سازمان آموزش و پرورش استان همدان.

تذکر ندیمی نماینده لاهیجان به رئیس جمهور در خصوص دستور تامین مبلغ 77 هزار و 680 میلیارد و 969 میلیون ریال مندرج در بند (د) مندرج در تبصره (2) بودجه 86 برای آبرسانی روستایی و طرح‌های آب کشاورزی و حمل و نقل.

تذکر ندیمی نماینده لاهیجان و فرهنگی نماینده تبریز به وزرای رفاه و بهداشت و درمان در خصوص تسریع در اجرای بند (ب) تبصره 15 قانون بودجه 86 برای تحقق 3 هزار میلیارد ریال برای تامین حمایت بیماران خاص هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، سرطان خون، ام اس، صعب العلاج، آلزایمر و کمک هزینه بیماران دچار هزینه‌های تحمل ناپذیر.

تذکر محجوب نماینده تهران به وزیر بهداشت در خصوص ایجاد و استقرار پایگاه انتقال خون در منطقه جایچرود، پردیس، بومهن و رودهن.

تذکر شایق نماینده تبریز به وزیر بهداشت در خصوص رسیدگی عاجل به وضعیت نامطلوب خدمات بیمه روستاییان و تامین پزشک خانواده و به وزیر کشور در خصوص بررسی و اقدام مساعد برای ایجاد و تقویت اتوبوسرانی و مینی‌بوس رانی مناطق باسمنج و روستاهای پرجمعیت چند هزار نفری کندرود، بیرق، هروی و لیقوان و اقدام مقتضی جهت رفع تبعیض بین مدت عمر تاکسی و خودروهای آموزش رانندگی.

تذکر محصل همدانی نماینده بافق و مهریز به وزیر کشور در خصوص ارتقای بخش‌های کویری بهاباد، بهمن و مروز به شهرستان به وزیر بهاباد که سابقه 50 ساله بخشداری دارد.

تذکر کارخانه‌ای نماینده همدان به وزرای کشور و مسکن در خصوص رسیدگی عاجل و عمل به قانون و رفع بلاتکلیفی و سرگردانی مالکین که ملک آنها در طرح تفضیلی شهری شهر همدان سال‌هاست معطل مانده است و به وزیر علوم در خصوص تسریع در اجرایی شدن پارک علم و فناوری همدان.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت موضع گیری سریع و انقلابی از سوی جهان اسلام علیه اظهارات نابخردانه عضو کنگره آمریکا و نامزد ریاست جمهوری در مورد مکه و مدینه.

خبرنگار: کاظم زاده

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet