هدر موبایل
1389/07/18 09:02:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی با اشاره به نشست کمیسیون اقتصاد با اتحادیه طلافروشان:

قاطعانه از دولت در مورد مالیات بر ارزش افزوده،حمایت می‌کنیم

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نشست این هفته این کمیسیون با نمایندگانی از اتحادیه طلافروشان، گفت: قاطعانه از سیاست‌های دولت در مورد اخذ مالیات بر ارزش افزوده حمایت می‌کنیم و اجازه تخطی از قانون را به کسی نمی‌دهیم.

"سید ناصر موسوی لارگانی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، از امتناع برخی از اصناف در پرداخت این مالیات، انتقاد کرد و گفت: سال‌هاست کارمندان و حقوق‌بگیران ما که عمدتا هم از طبقه متوسط رو به پایین جامعه هستند، بطور مرتب و در سر موعد مقرر، مالیات خود را پرداخت می‌کنند، اما برخی از اصناف  و صاحبان مشاغل به نحوه‌های مختلف از پرداخت آن فرار می‌کنند که این موضوع نه قابل توجیه است و نه قابل اغماض.

نماینده مردم فلاورجان با تاکید بر حمایت مجلس از دولت در مورد اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: امضای 170 نفر از نمایندگان مجلس در اعلام حمایت از دولت برای اجرای این قانون نشان می‌دهد که مجلسی‌ها قاطعانه در این مورد از دولت حمایت می کنند و برای اجرای کامل این قانون به نحو احسن هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اعتراض برخی از طلافروشان به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: اگر بنا باشد اجرای قانون بسته به ذائقه افراد باشد و وقتی قانونی به مذاق عده‌ای خوش نیامد آن را متوقف کنیم، دیگر کاری از پیش نمی‌رود و سنگ روی سنگ بند نمی‌شود؛ چراکه مطمئنا قوانین بواسطه برخی اصلاح‌ها یا سخت گیری‌ها، مطلوب همه افراد جامعه نخواهد بود.

موسوی لارگانی همچنین افزود: اعتراض طلافروشان و ترفند برخی از آنان در تشویش اذهان مردم، حرکت مورد قبول و قابل توجهی نیست؛ چراکه آنان معتقدند مالیات بر ارزش افزوده تنها باید بر صنف طلاسازها تعلق گیرد در صورتی که این خواسته نه معقول است و نه منطقی.

وی با اشاره به اهمیت افزایش درآمدهای مالیاتی، تصریح کرد: باید رویه بودجه ریزی سالیانه ما به سمتی پیش برود که از وابستگی به درآمدهای نفتی فاصله بگیریم و به سمت اتکا به درآمدهای مالیاتی حرکت کنیم.

موضوع اخذ مالیات بر ارزش افزوده، موجب اعتراض برخی از طلافروشان شد، به گونه‌ای که این اعتراض منجر به تعطیل چند روزه بازار طلافروشان تهران و افزایش قیمت طلا و سکه در کشور شد. نمایندگان مجلس در حاشیه جلسات هفته گذشته خود با ارائه بیانیه‌ای که 170 نفر از نمایندگان پای آن را امضا کرده بودند، حمایت قاطعانه خود را از دولت در مورد اخذ مالیات از طلافروشان و تمام اصناف اعلام کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet