پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/03/07 11:38:00
سرویس صحن
رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه مجلس هشتم:

نظارت مجلس پشتوانه صحت عمل و موفقیت دولت است

رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه موفقیت مجلس و دولت به هم گره خورده است، خاطرنشان کرد: مجلس قدرتمند آرزوی دولت است. نظارت مجلس پشتوانه صحت عمل و موفقیت دولت است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمود احمدی نژاد" در مراسم افتتاحیه هشتیمن دوره مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در تاریخ قانونگذاری کشور یک روز نو است و یک روز مبارک در حیات سیاسی ملت ایران که با پیام بلند و پرنغز مقام معظم رهبری متبرک و مزین شد.

وی اعتماد ملت بزرگ ایران در انتخاب نمایندگان را به آنان تبریک گفت و افزود: ملت عزیز ایران با حضوری پرشکوه و در برابر چشم همه عالمیان و در برابر حیرت بدخواهان خود در یک صحنه عظیم حاضر شدند و نمایندگان و زبدگان خود را برگزیدند. این حضور ملت پیام ها و معانی فراوانی داشت. پیام حیات و نشاط سیاسی ملت، پیام عزت و اقتدار ایران زمین، پیام وحدت و برادری و همدلی، پیام دلدادگی به ارزش های الهی و انسانی و پیام پایداری بر اصول انقلاب اسلامی و هوشمندی و مایوس کردن دشمنان را داشت.

رئیس جمهور ادامه داد: حضور مردم تاکید جمهوری بر اهمیت و جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی در ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی، بر استمرار قانونگذاری انقلابی و آرمانی، بر نظارت صحیح و مستمر و همه جانبه و رفع موانع و مشکلات خدمت گذاری به ملت بزرگ ایران، بر همدلی و همبستگی و تسهیل در امور و اداره کشور بود.

وی خاطرنشان کرد: قوام و دوام همه قوا در جمهوری اسلامی به حضور و رای مردم است. همه ما برآمده از حضور و انتخاب مردم هستیم. مجلس نیز در هر دوره با حضور مردم قوام و استمرار می یابد. از مردم بیایند و انتخاب کنند که به فضل الهی همیشه می آیند و برمی گزینند، ما شان اجرایی و شما نمایندگان شان قانونگذاری پیدا می کنید.

احمدی نژاد اظهار داشت: همه ما وکیل الرعایا و وکیل ارزش ها و آرمان های بلند ملت ایران هستیم. ما نباید از حقوق موکلان خود و آرمان های آنان بگذریم.

وی افزود: مردم همه ما را برای خدمتگزاری انتخاب کرده اند. آنان ما را مفتخر به شان خدمتگزاری خود کرده اند. هر چه غیر از این باشد خروج از وظیفه است. ما همه پذیرفته ایم که خود را وقف خدمت به کشور و ملت کنیم.

رئیس جمهور گفت: ایفای مسئولیت و انجام خدمت نیازمند از خودگذشتگی است. گذشتن از خود، قوم، آبرو، آسایش و زندگی اوست. اگر از خود بگذریم و به مردم برسیم از نوکری مردم به بندگی خدا خواهیم رسید. خدا را سپاسگزاریم که اسوه های عمل را در برابر ما قرار داد. امام بزرگوار، مقام معظم رهبری، خیل شهیدان و ایثارگران و آحاد ملت ایران راه خدمتگذاری را به ما نشان داده اند. شهیدان رجایی و بهشتی و مدرس در برابر ما هستند.

وی ادامه داد: استقلال رای در قوا در حقیقت عمل و رای دادن به آن چیزی است که در جهت منافع ملت و آرمان های بلند انقلاب است. همچنین عمل به وظیفه، خدمتگذاری و استقلال رای همه و همه در گرو شجاعت و ایستادگی بر اصول است و این دو با آزادگی حاصل می شود. آزادگی از خود و تعلقات اوست.

احمدی نژاد گفت: اگر همه ما ملتزم به دفاع از حقوق و آرمان های ملت و تعهدات و سوگند خود باشیم خود بخود در کنار هم و در کنار ملت می باشند.

وی با بیان اینکه موفقیت مجلس و دولت به هم گره خورده است، خاطرنشان کرد: مجلس قدرتمند آرزوی دولت است. نظارت مجلس پشتوانه صحت عمل و موفقیت دولت است. برای دولت هیچ چیز بهتر از یک مجلس آگاه، مومن و شجاع، حاضر و ناظر در صحنه نیست.

احمدی نژاد گفت: تقسیم کارها برای انجام بهتر امور است نه رقابتی در کار است و نه تقابلی. مجلس و دولت مکمل هم اند. همراه و یار و برادر هم اند دارای آرمان ها و مسئولیت های مشترکند.

وی گفت: این دولت اجرای قانون و عمل به آن را وظیفه خود می داند و پایبندترین دولت ها به قانون است. با موفقیت دولت را در اجرای صحیح قانون می بینیم. قانون رمز انتظام و پیشرفت کشور است.

رئیس جمهور بیان داشت: مجلس امروز پر نشاط، شجاع، مقتدر و پایبند به آرمان‌ها آماده خدمترسانی و انجام مسئولیت‌های بزرگ در صحنه است.

احمدی نژاد همچنین با یادآوری آرمان‌ها و مسئولیت‌های امروز گفت: انقلاب و نظام اسلامی اهداف و آرمان‌های بلندی دارند و برپایی جامعه‌ای الگو آرزوی همه ماست.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنان خود در مراسم گشایش مجلس هشتم، با بیان اینکه آرمان دیگر ملت ما حفظ عزت و اقتدار ملی است،اظهار داشت:گرچه امروز ایران به لطف امام، شهدا، رهبری، مردم و توکل به خدا عزیزترین ملت‌ها است، اما ایران باید همواره به قله عزت جهان باشد. وی ماموریت دیگر ایران اسلامی را اصلاح ساختارهای جهانی عنوان کرد و افزود: ساختن ایران و جهان دو روی یک سکه هستند و برای پیشبرد آرمانهای انقلاب در سطح جهانی باید تلاش کنیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه قوا در نظام جمهوری اسلامی در اهداف مشترک، همراه همکار و پشتیبان هم هستند،گفت: متاسفانه بودند برخی که دولت و مجلس را پشتیبان هم می‌دیدند و بر می‌آشفتند و نمایندگانی را که در دفاع و پشتیبانی از دولت سخن می‌گفتند را متهم می‌کردند.

وی با بیان اینکه اگر مجلس و دولت در کنار هم نباشد جای سوال دارد، چرا که همه ما اجزای یک پیکر و بر آمده از رای و متعلق به مردم هستیم، تصریح کرد:دولت با افتخار در خدمت مجلس است، چرا که موفقیت مجلس موفقیت دولت است و بدنه عظیم گسترده کارشناسانه دولت در خدمت بدنه مجلس برای قانونگذاری درست می‌باشد.

احمدی نژاد با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضائیه دستور کارهای مشترک فراوانی با یکدیگر دارند،‌ اظهار داشت: زمان به سرعت می‌گذرد ما برای تحقق آرمانها باید عجله داشته باشیم، برای اینکه دنیا برای ما نمی‌ایستد و فرصت‌ ما به سرعت می‌گذرد.

وی با بیان اینکه اولین ماموریت مشترک ما تقویت، وحدت و انسجام ملی است و این امر رمز موفقیت ایران اسلامی می‌باشد،‌ تاکید کرد:دولت و مجلس در کنار هم باید الگوی همدلی و وحدت را در برابر چشم جهانیان قرار بدهند، چرا که بد خواهان در پی ایجاد اختلاف کوچک هستند تا برای مردم نقطه یاس و برای خود نقطه امید ایجاد کنند.

وی افزود: ملت ایران به تعهد و خدمتگزاری فرزندان خود امیدوار است و باید این امیدواری روز افزون شود.

رئیس جمهور رفع مشکلات ریشه‌ای اقتصاد کشور را دستور مشترک دیگر بین سه قوه عنوان کرد و بیان داشت:متاسفانه علارغم تمام تلاشها بعد از انقلاب در دولت‌ها و مجلس ها اما همه ما می‌دانیم که وضعیت اقتصادی در طراز انقلاب و مردم نیست و اقتصاد ما از چند عامل اقتصادی چون تورم، ائتلاف منابع، بی انضباطی مالیاتی، توزیع ناعادلانه منابع، ناکار آمدی ساختار برنامه بودجه، بهره وری، ناکار آمدی ساختار ادارت، مشکلات گمرکی و بیمه‌ای و پائین بودن ارزش پول ملی رنج می‌‌‌برد.

وی با تاکید بر اینکه برای حل این مشکلات نیازمند عزم ملی و یک یا علی هستیم،گفت:

باید به سمت نظر پردازی ایرانی و اسلامی حرکت کنیم و تئوری پردازی ما باید به سمت پیشرفت ایران عزیز باشد.

احمدی نژاد با بیان اینکه باید به ملت، اسلام و راهکارهای بومی اعتماد بکنیم، تصریح کرد:تئوری های کشورهای موجود در جهان همین ظلم‌ها، فسادها، نابسامانی ها و رکورد اقتصادی را بوجود آورده که آن را مشاهده میکنیم. تئوری ‌های اقتصادی حاصلش در آمریکا است که بیشتر مردم آن در فقر مطلق هستند.

وی با اشاره به اینکه هنوز در کشور ما تئوری ملی اجرا نشده است، تاکید کرد: مجلس با ظرفیت عظیم کارشناسی همراه با دولت می‌تواند تئوری ملی و اسلامی را برای اقتصاد این سرزمین اجرا کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت اصلاحاتی را اجرا کرده که اجرایی کردن آن نیازمند‌ یاری‌ مجلس است، دستور مشترک دیگر بین قوا را تنقیح قوانین عنوان کرد و اضافه کرد:تنقیح و دسته بندی قوانین و آنهای که نمی‌تواند پاسخ گوی نیازهای امروز باشد باید اصلاح گردد.

وی با بیان اینکه باید دست در دست قانونگذاری جامع را در کشور پیاده کنیم،قانونگذاری را باارزش ترین و ارزشمندترین کارها در کشور دانست.

احمدی نژاد تنظیم قانون پنجم سازندگی را دستور دیگر مشترک بین سه قوه عنوان و تاکید کرد: باید با همکاری این قانون را آماده تا در جهت چشم اندازه یک قانون برای توسعه ایران اسلامی را در دستور کار داشته باشیم.

وی مبارزه مفاسد اقتصادی را دیگر دستور مشترک قوای سه گانه، فریاد علیه مفاسد جز افتخارات این نظام دانست و گفت: با افتخار اعلام می‌کنم سالم ترین و پاک ترین نظام موجود در جهان نظام جمهوری اسلامی است و چون پاک است کمترین و کوچکترین تخلف هم پذیرفتنی نیست.

احمدی نژاد همچنین با بیان اینکه حضور پر قدرت و الهام بخش در عرصه‌های جهانی و استیفای حقوق ملت ایران از اقدامات دیگر می‌باشد، تصریح کرد: تردیدی ندارم که این مجلس با تمام قامت در برابر زیاد خواهی‌ها خواهد ایستاد و با قدرت در مقابل زور گویان می‌ایستد.

احمدی نژاد با بیان اینکه زنگ شمارش معکوس اضمحلال جنایت‌کاران نواخته شده است، افزود: ملت‌ها به لطف پیشتاز ملت ایران در حال قدرت گرفتن هستند.

وی با بیان اینکه تردیدی ندارم مجلس هشتم صدای ملت است و بر نظر مردم در روابط خارجی پای خواهد فشرد، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قوای سه گانه و همه سازمان‌ها و نهادها پشت سر رهبری عظیم و مردم بر اصول ارزش‌ها آرمان‌ها عدالت و دفاع از کرامت انسانی تاکید دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet