هفته دفاع مقدس
1389/07/18 09:14:00
سرویس سیاسی
محمدمهدی شهریاری تاکید کرد:

توصیه رهبری درخصوص جذب حداکثری فراموش شود

**محمد مهدی شهریاری گفت:تجربه نشان داده، هر زمان که ما توانسته‌ایم با احترام به سلایق متفاوت سیاسی در کنار یکدیگر جمع شویم، دشمنان و فرصت‌‌جویان خارجی نتوانسته‌اند به اهداف خود دست یابند.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت،"محمد مهدی شهریاری"نماینده بجنورد،مانه و سملقان طی یادداشتی که در نشریه ارمغان منتشر شده،بر توجه به سفارشات مقام معظم رهبری در خصوص جذب حداکثری تاکید کرده است که متن این یادداشت در پی می آید. 

کمتر از یک ماه از عید سعید فطر و ماه رمضان سپری شده است در حالی که در این ماه مقام معظم رهبری به «جذب حداکثری» و ایجاد وحدت میان سیاسیون تأکید کردند. واقعیت این است که در عمل همه شواهد نشان از آن دارد که مجریان و تصمیم‌گیران برخلاف شعار و توصیه مقام معظم رهبری در جذب حداکثری و ایجاد وحدت عمل می‌کنند.

اگر نگاهی به وضع موجود که از سال گذشته زمینه بروز آن در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم رخ داد بیندازیم، خواهیم دید بسیاری از افرادی که به نوعی کنار گذاشته شده‌اند و از سوی جریان پیروز انتخابات به حاشیه رانده شده‌اند همان‌هایی هستند که در پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و سایر مواردی که نظام نیازمند حضور آنان بوده شرکت مؤثر و حضور پررنگی داشته‌اند.

تنها نمونه‌هایی از این عده را در حوزه انتخابیه خودم بجنورد، مانه و سملقان می‌توان سراغ گرفت که همگی در پیروزی انقلاب نقش داشته‌اند و در جریان جنگ تحمیلی خانواده‌ها بیش از یک شهید را به انقلاب و نظام تقدیم کرده‌اند. این دسته در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری نیز بنا به احساس تکلیف حضور حداکثری داشتند.

اگر بازگردیم به روش امام راحل(ره) و سپس رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه کنیم خواهیم دید که امام‌خمینی‌(ره) همواره جریان‌های مختلف سیاسی را میدان می‌داد و باعث رشد و تقویت کشور می‌شد.

رهبر انقلاب نیز همین رویه را در پیش داشته و دارند اما پس انتخابات دور دهم ریاست جمهوری کسانی که خود را ذوب در تفکر انقلاب و رهبری معرفی می‌کردند با قانون‌شکنی‌هایی سعی در حذف مخالفان خود در همه امور اجرایی چه در مرکز و چه در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها کردند. به هر حال واقعیت براساس آنچه وزارت کشور بر آن تأکید دارد این است که دست‌کم 15 میلیون نفر به دولت حاضر رأی ندادند.

 این دسته اعتقاد داشتند که به هر حال تخلفاتی در جریان انتخابات رخ داده بود. ما باید می‌توانستیم به این عده پاسخ قانع‌کننده و درخور شأنشان بدهیم. در واقع معنای جذب حداکثری این است که ما باید می‌توانستیم آنها را نیز جذب کنیم اما عده‌ای در این جریان فرصت یافتند تا عقده‌گشایی کنند و در حالی که کمتر سابقه‌ای در انقلاب، دفاع‌مقدس و... داشتند با هدف قرار دادن چند نفر و جریان‌سازی‌های سیاسی علیه آنان، زمینه منکوب کردن آن دسته از حاضران در انتخابات که قریب به 15 میلیون نفر بودند و در روز 22 خرداد 88 به دولت رأی ندادند را در رسانه ملی فراهم کردند. حالا در شرایطی که ما بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم و خارجیان به واسطه نبود همین وحدت سعی در تهدید ما دارند همچنان به توصیه‌های مقام معظم رهبری در جذب حداکثری بی‌توجهند.

تجربه نشان داده، هر زمان ما توانسته‌ایم با احترام به سلایق متفاوت سیاسی در کنار یکدیگر جمع شویم دشمنان و فرصت‌‌جویان خارجی نتوانسته‌اند به اهداف خود دست یابند. واقعیت این است که تنها در فضای تفرقه است که امکان آسیب‌دیدن به نظام و ارزش‌های ما به وجود می‌آید و به عنوان یک کارشناس امور سیاسی و بین‌المللی باید تأکید کنم که دشمنان نظام و کشور ما با این سیاست که بین هیأت حاکمه ما اختلاف‌افکنی کنند سعی در پیشروی دارند.

برای نمونه در زمان ریاست جمهوری بوش در آمریکا این تئوری جمهوری‌خواهان بود که هرگاه بتوانند در رأس هیأت حاکمه جمهوری اسلامی اختلاف و تضاد ایجاد کنند آن زمان بهترین فرصت برای حمله نظامی به جمهوری اسلامی است به همین دلیل نیز آنان همواره در تلاش برای ایجاد اختلاف بین سران نظام بوده و هستند.

حال که به نوعی گسست در میان سیاسیون کشورمان به وجود آمده باید به نوعی دنبال ایجاد آرامش باشیم و آرامش با این روش‌ جاری به وجود نمی‌آید. در واقع آرامش است که با خود سرمایه‌گذاری به همراه دارد و سرمایه‌گذاری است که اثرات مثبت به همراه دارد. اشتغال به همراه می‌آورد و ثبات. بزرگان سیاسی ما، ریش‌سفیدان نظام ما نباید اجازه دهند جریانی که پس از انتخابات برجسته شد شروع به حذف افرادی کند که به هیچ حزب سیاسی تعلق خاطر نداشتند و صرفاً در جریان انتخابات به دولت رأی نداده بودند. این افراد حتی از کار کردن در ادارات دولتی هم کنار گذاشته شدند در حالی که این دسته‌ همان کسانی هستند که خانواده‌شان چند شهید تقدیم انقلاب و نظام و دفاع مقدس کرده بودند.

 جریان حاکم پس از ا‌نتخابات به دنبال حذف هر نوع سلیقه و نظری است و این موضوع سبب شده علاوه بر کنار گذاشتن این جریان با سلیقه متفاوت زمینه انتقاد و هرگونه اظهارنظر درباره تصمیمات قوه‌مجریه حذف شود. نگاه کنید ببینید کدام نشریه توان نگارش و طرح موارد انتقادی را دارد؟

جالب اینجاست کسانی زمینه نقدها را حذف کرده‌اند و پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی و اسرائیل شده‌اند که در اظهارنظرها و رفتارها و برنامه‌هایشان عکس آن ‌را عمل می‌کنند و کرده‌اند. متأسفانه باید به این نکته تأکید کنیم که این جریان و افرادی که اینک پرچمدار برخی ارزش‌هایمان شده‌اند اگر تغییری رخ بدهد مطمئن باشید مواضعشان تغییر خواهد کرد.

بنابراین لازم است ریش‌سفیدان و بزرگان سیاسی کشور وارد صحنه کارزار شوند و جلوی جریان افراطی که قصد حذف همه نظرهای مخالف را دارد را بگیرد.

وظیفه همه مسئولان نظام و کشور است که در این برهه حساس و با توجه به دستور و توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری اهتمام بیشتری به خرج داده و پیش از آنکه نیروهای ارزشی وفادار نظام که هریک شهیدان بسیاری را تقدیم نظام کرده‌اند رنجیده‌خاطر شوند زمینه جذب و حضور آنان را در فعالیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی فراهم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet