شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1387/03/07 15:47:00
سرویس صحن
رئیس سنی مجلس هشتم:

عرصه سیاسی نباید برای رسیدن به قدرت یا ثروت باشد

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر رییس سنی مجلس هشتم، در مراسم ادای احترام نمایندگان مجلس به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی، در سخنانی گفت: عرصه سیاسی نباید برای رسیدن به قدرت یا ثروت باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس هشتم پس از ادای احترام با شهدای هفت تیر با حضور در مرقد امام راحل با آرمان های حضرت امام تجدید میثاق کردند.

رییس سنی مجلس شورای اسلامی، سخنی از امیرالمومنین(ع) را در شرایطی که جبهه‌ حق و باطل وجود داشت یادآور شد و گفت: ایشان فرمودند پروردگار تو می‌دانی که آمدن ما به این صحنه نه برای سلطه بود و نه برای کسب قدرت.

وی این امر را درسی برای مسوولان و نمایندگان دانست و افزود: عرصه‌ سیاسی نباید برای رقابت بر سر قدرت یا ثروت باشد.

محمدتقی رهبر خاطرنشان کرد: بایستی با مشکلات موجود در جامعه مبارزه شود ولی اصل اولیه دین اسلام است و امیدواریم همه برای تحقق این اهداف تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به برخی از سخنان حضرت امام(ره) که فرمودند: رئیس جمهور و وکلای مجلس از طبقه ای باشند که محرومیت جامعه را لمس کرده و در فکر آنها باشند، نه ثروتمندان و زمین داران، از نمایندگان خواست تا به سیره حضرت امام جامه عمل بپوشانند.

پس از سخنان محمدتقی رهبر، سید حسن خمینی نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به گذشت ادوار مختلف مجلس گفت: دوره های مختلف می گذرد و هیچکس این توان را ندارد که از گذشت زمان جلوگیری کند ولی نام نیک و یاد خیر است که در هر دوره باقی می ماند.

وی افزود: کسانی می توانند خدمت بیشتری را انجام دهند که از قدرت بیشتری برخوردار باشند و در عین حال از صالحان باشند.

سیدحسن خمینی در ادامه گفت: خداوند نام امام راحل را در بین صالحان قرار داد و این حاصل آن است که امام راحل در راه خدا گام برداشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که دوره بسیار ارزشمندی شروع شود و گفت: بایستی گام ها به گونه ای برداشته شود که پس از پایان این دوره نام نیک تر شما در بین مردم جاری باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet